O geekretro.pl

O geekretro.pl

Geekretro.pl to projekt, który poświęcony jest ciekawym grom niezależnym (zwanych potocznie indykami) na Nintendo Switch.

W całości tworzony jest tylko przeze mnie, czyli Bartka - fana Nintendo i japońskiej popkultury, męża i ojca kilkuletniego szkraba.

Geekretro.pl to dla mnie wyjątkowy projekt, który narodził się z moich pasji. Obejmuje on bloga oraz konta w wybranych mediach społecznościowych (Twitter, Facebook i Instagram).

Tutaj, na blogu, przeczytasz dłuższe treści - recenzje, wywiady, teksty przekrojowe czy szczegółowe zapowiedzi.

Konta w social media zaś są uzupełnieniem bloga o krótkie treści jak niusy, informacje o promocjach czy konkursach. W szczególności konto na Twitterze można porównać do pasków z wiadomościami na kanałach informacyjnych w telewizji.

Bloga prowadzę w wolnych chwilach. Dlatego nie znajdziesz tu niusów, recenzji czy felietonów dodawanych co tydzień w ilościach hurtowych.

Ale zapewniam Cię - jeżeli piszę niusa, to drążę temat. Nie ograniczam się do jednego źródła. Podpieram się swoją wiedzą zebraną na przestrzeni lat. Nie robię kopiuj-wklej z polskich czy zagranicznych serwisów wspomagając się tłumaczem od wujka Gugla. Po prostu - staram się wycisnąć z tematu jak najwięcej, by dać Tobie jak najlepsze informacje.

Tyczy się to każdego tekstu, który pojawia się na geekretro.pl.

I mam cichą nadzieję, że docenisz to i będziesz tu często zaglądał.

Bartosz Wanot

Osiągnięcia

Do tej pory moje teksty były omawiane/cytowane przez poniższe światowe serwisy:

  • brytyjski Nintendo Life (link)
  • japoński GameSpark (link),
  • amerykański GoNintendo.com (link, link),
  • kanadyjski Nintendo Enthusiast (link, link),
  • francuskie Nintendo-Difference (link),
  • hiszpański Nintenderos (link, link),
  • niemiecki Nintendo-Online (link).
A co o geekretro.pl i współpracy ze mną mówią inni?

Rzetelne recenzje i najświeższe newsy ze świata gamingowego spod pióra profesjonalnego i niezwykle sympatycznego redaktora - to jest to, co cenimy w geekretro.pl najbardziej! Współpraca z Bartkiem to czysta przyjemność, nie umknie mu żadna premiera, a jego strona to prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego fana Nintendo Switch i kultury japońskiej w Polsce.

Forever Entertainment PR Team

Kiedy myślę o Nintendo i tym, co jest z nim związane w naszym kraju, to pierwsze co przychodzi mi do głowy, to Bartek i jego strona geekretro.pl. Jest to człowiek, który samodzielnie (w moim mniemaniu) dokonał swoistej rewolucji nintendowej na terenie krainy nadwiślańskiej. Dzięki jego oddaniu oraz temu, że wkłada w swoje hobby całą duszę oraz serce, śmiało mogę powiedzieć, że zrobił dla Wielkiego N o wiele więcej, aniżeli ktokolwiek inny w Polsce. Takich ludzi jak on brakuje nam w dzisiejszym "giereczkowie" i mam nadzieje, że będzie on inspiracją dla innych, tak jak i jest inspiracją dla mnie.

Jacek Kaleta, JapSpam

Polecam czytać geekretro.pl - Bartek pisze o bardzo fajnych rzeczach, zrozumiałym i ciekawym językiem.

Artur Kurasiński, kurasinski.com

Logo geekretro.pl

W logotypie strony wykorzystałem zmodyfikowną grafikę stworzoną przez Guilherme Simoes udostępnioną na licencji Creative Commons (Attribution 2.5 Generic).

Wykorzystane grafiki i zdjęcia na stronach poszczególnych działów

Strona główna: HOwLiNG-MAdFoxHatter
Niusy: Mike Ackerman / Unsplash
Recenzje: Enrique Vidal Flores / Unsplash
Wywiady: Matt Botsford / Unsplash
Poradniki: Kamil S / Unsplash
Japonia: Benjamin Hung / Unsplash
Varia: Geeky Shots / Unsplash