Nadchodząca gra piłkarska - EA Sports FC: premiera, informacje i plotki

Nadchodząca gra piłkarska - EA Sports FC: premiera, informacje i plotki
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak07.04.2024 | 6 min.

Spis treści

Nadchodząca gra piłkarska EA Sports FC 25 to długo wyczekiwana nowa odsłona bestsellerowej serii od Electronic Arts. Po zerwaniu współpracy z FIFA, producent zdecydował się na wprowadzenie nowej nazwy, ale jak zapewniają - nie zmieniło to ducha gry, za którą pokochały ją miliony fanów na całym świecie. Co czeka nas w najnowszej odsłonie? Jakie nowości i funkcje znajdą się w EA Sports FC 25? Poznaj wszystkie szczegóły, plotki i informacje na temat premiery!

EA Sports FC 25: sztuczna inteligencja w nowej rozgrywce

Jedną z najbardziej ekscytujących nowości, jakie mają pojawić się w EA Sports FC 25, jest zupełnie nowy system sztucznej inteligencji (SI) sterującej zachowaniem komputerowych zawodników. Fani serii od dawna narzekali na niedoskonały poziom SI, szczególnie w trybie Pro Club, gdzie często brakowało realistycznych zachowań i odpowiednich reakcji na rozwój sytuacji boiskowych.

Deweloperzy gry piłkarskiej z EA Sports wzięli te uwagi pod rozwagę i ponoć opracowali zupełnie nową koncepcję SI, która ma znacząco usprawnić zachowania drużyny komputerowej. Według plotek, nowy system będzie potrafił nie tylko lepiej odczytywać zagrożenie kontrataków, ale także dynamicznie dostosowywać taktykę obronną w zależności od akcji ofensywnych przeciwnika.

Inteligentne formacje i przesunięcia pozycyjne

Usprawniona SI ma również lepiej kontrolować pozycje i formacje poszczególnych graczy, automatycznie rozsądnie je modyfikując w trakcie akcji. Komputer będzie potrafił rozpoznawać lukę w środku pola i odpowiednio przesuwać obrońców, aby ją skutecznie zamknąć. Podobnie, drużyna komputerowa ma rozluźniać blok obronny podczas przejęcia piłki, dając swoim graczom więcej swobody w operowaniu futbolówką.

Kolejną kluczową nowością systemu SI będzie zdolność rozpoznawania słabych punktów w formacji przeciwnika. Jeśli asystent zauważy dziurę po jednej ze stron boiska, automatycznie przesunie tam swoich graczy, aby aktywnie ją wykorzystać w rozgrywaniu ataków.

Nowa sztuczna inteligencja będzie o wiele bardziej dynamiczna i przystosowana do rozwijającego się przebiegu meczu. Gracze komputerowi będą potrafili błyskawicznie reagować na dziury w formacji przeciwnika i stosować różne taktyki w zależności od sytuacji - powiedział w jednym z wywiadów szef studia EA Sports.

Platformy i wymagania sprzętowe EA Sports FC 25

Kolejną ważną kwestią, jaką fani interesują się przed zbliżającą się premierą EA Sports FC 25, są platformy, na jakich gra będzie dostępna, oraz jakie będą jej wymagania sprzętowe. Zgodnie z plotkami, symulacja piłkarska pojawi się na następujących urządzeniach:

 • PlayStation 5
 • PlayStation 4
 • Xbox Series X/S
 • Xbox One
 • PC Windows (Steam)
 • Google Stadia
 • Nintendo Switch

Jeśli chodzi o konfiguracje komputerów, na których będziemy mogli uruchomić EA Sports FC 25, deweloperzy prawdopodobnie nie zaskoczą nas rewolucyjnymi zmianami. Według dostępnych przecieków, minimalne i zalecane wymagania sprzętowe mają być podobne lub nieznacznie wyższe niż te z obecnie dostępnej gry EA Sports FC 24.

Wymagania Minimalne Zalecane
System operacyjny Windows 10 - 64-Bit Windows 10 - 64-Bit
Procesor Intel Core i5-6600K @ 3.50GHz lub AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHZ Intel Core i7-6700 @ 3.40GHz lub AMD Ryzen 7 2700X @ 3.7 GHZ
Pamięć RAM 8 GB 12 GB
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB lub AMD Radeon RX 570 4GB NVIDIA GeForce GTX 1660 lub AMD RX 5600 XT
Miejsce na dysku 100 GB 100 GB

Powyższe specyfikacje nie powinny być zaskoczeniem dla nikogo, kto grał w poprzednie odsłony serii. EA Sports FC 25 nie należy do szczególnie wymagających produkcji, więc większość współczesnych konfiguracji powinna sobie z nią bez problemu poradzić.

Czytaj więcej: Darmowe gry na PC: co można zdobyć za darmo w styczniu?

Tryby gry i nowości w EA Sports FC 2025

Oczywiście jedną z kluczowych kwestii, jakie będą nurtowały fanów przed premierą EA Sports FC 25, będą tryby rozgrywki oraz wszelkie nowości i ulepszenia w porównaniu do poprzednich odsłon serii. Deweloperzy tradycyjnie już nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, ale na bazie dostępnych informacji możemy spodziewać się kilku istotnych zmian.

Po pierwsze, gracze z pewnością mogą liczyć na powrót wszystkich kultowych trybów gry, takich jak m.in. Ultimate Team z możliwością gry jako piłkarki reprezentacji damskich. Podobnie, w grze piłkarskiej nie zabraknie mnóstwa oficjalnych licencji i aktualnych składów wszystkich klubów i reprezentacji narodowych na świecie.

Ponadto, EA zapowiedziało spore ulepszenia oprawy wizualnej i modelu fizycznego rozgrywki. EA Sports FC 25 ma wykorzystywać ulepszoną technologię HyperMotion do jeszcze bardziej realistycznego odwzorowania zachowania piłki, ruchu graczy, czy dynamiki starć Na pewno też pojawią się nowe tryby rozgrywki (pojedynczej i wieloosobowej), ale szczegóły na ich temat na razie nie są znane.

Jedną z ciekawszych plotek, krążących wokół nowej gry EA Sports, jest możliwe wprowadzenie współpracy międzyplatformowej. Oznaczałoby to, że gracze korzystający z Xboxów, PlayStation, komputerów PC oraz Switcha mogliby bez problemu rywalizować ze sobą online w tym samym trybie.

Podobne rozwiązanie z pewnością zwiększyłoby popularność trybów sieciowych i ułatwiło organizację meczów pomiędzy przyjaciółmi. Dla wielu osób stanowiłoby też solidny argument przemawiający za zakupem EA Sports FC 25.

Inną ciekawą nowością ma być szereg ulepszeń wprowadzonych do trybu Pro Clubs, czyli lokalnej rozgrywki klubowej pomiędzy grupami znajomych. Oprócz wspomnianego już doszlifowania sztucznej inteligencji sterującej drużynami komputerowymi, twórcy mają zamiar udoskonalić system personalizacji zawodników oraz opcje zarządzania klubem.

Aktualizacje składów i lig w EA Sports FC 25

Zdjęcie Nadchodząca gra piłkarska - EA Sports FC: premiera, informacje i plotki

Jak co roku, jedną z kluczowych atrakcji kolejnej odsłony cyklu EA Sports FC będą zaktualizowane składy wszystkich dostępnych w grze zespołów. Gra piłkarska będzie odzwierciedlała transfery piłkarzy pomiędzy klubami w sezonie 2023/2024, a także zmiany kadrowe reprezentacji narodowych przed zbliżającymi się dużymi imprezami.

Podsumowanie

Jak widać, EA Sports FC 25 zapowiada się na bardzo ciekawą kontynuację bestsellerowej serii. Nowa odsłona wielkiego hitu na rynku gier piłkarskich ma przynieść kilka kluczowych zmian i ulepszeń. Przede wszystkim na graczy czeka rewolucyjny system sztucznej inteligencji sterującej komputerowymi drużynami, dzięki czemu rozgrywka ma stać się jeszcze bardziej realistyczna.

Z licznych informacji i plotek wynika również, że data premiery EA Sports FC 25 przewidywana jest na 27 września 2024 roku. Podobnie jak w przypadku FIFA 25, nie powinno zabraknąć pełnej zgodności z oficjalnymi licencjami, zaktualizowanych składów i trybów znanych z poprzednich odsłon, takich jak Ultimate Team. Wszyscy fani z pewnością już nie mogą doczekać się tej long

Najczęściej zadawane pytania

Zgodnie z licznymi plotkami i nieoficjalnymi informacjami, gra EA Sports FC 25 powinna trafić na rynek 27 września 2024 roku. Oznacza to, że dostęp do tytułu w ramach wczesnego dostępu będzie możliwy już około 20 września 2024. Daty te są spójne z tradycyjnymi terminami premier poprzednich odsłon serii.

EA Sports FC 25 ma być grą międzyplatformową i pojawić się na wszystkich wiodących konsolach oraz komputerach PC. Oznacza to, że będzie dostępna na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC (na platformie Steam), a także na Google Stadia i Nintendo Switch.

Chociaż szczegółowe informacje nie zostały jeszcze ujawnione, z pewnością możemy liczyć na powrót wszystkich kultowych trybów gry znanych z poprzednich odsłon, takich jak Ultimate Team, Pro Clubs, a także opcję gry jako piłkarki w reprezentacjach narodowych kobiet.

Największą nowością ma być zupełnie nowy system sztucznej inteligencji kontrolującej zachowania drużyn komputerowych. Gracze mogą również liczyć na współpracę międzyplatformową, udoskonalenia trybu Pro Clubs, a także uaktualnioną oprawę wizualną i model fizyczny rozgrywki.

Tak, podobnie jak w przypadku wcześniejszych gier z serii FIFA/EA Sports FC, nowa odsłona będzie w pełni licencjonowana. Zawierać więc będzie wszystkie największe i najbardziej popularne kluby piłkarskie, europejskie puchary, krajowe ligi mistrzowskie oraz międzynarodowe turnieje.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
 2. Recenzja gry Suicide Squad: Kill the Justice League - czy warto zagrać?
 3. Najlepsze gry w 2017 roku | Zestawienie i ranking
 4. Pixel Heaven 2017 - relacja
 5. Horrorowe komedie i komiczne horrory - filmy pełne grozy i śmiechu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak

Witajcie w magicznym świecie gier! Jestem zapalonym graczem, który uwielbia odkrywać nieznane światy i wcielać się w różnorodne postacie. Na blogu znajdziecie unikalne opowieści o moich przygodach, recenzje gier, których nie można przegapić, oraz porady dla początkujących graczy. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania tajemniczych krain i zdobywania wirtualnych osiągnięć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły