Pixel Heaven 2019 - Reset Reaktywacja

Pixel Heaven 2019 - Reset Reaktywacja
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański18.09.2023 | 8 min.

Pixel Heaven 2019 - coś dla każdego fana gier retro

Pixel Heaven to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników gier retro. Już po raz kolejny w 2019 roku spotkają się tutaj fani pixelartu i starej elektroniki, aby razem świętować kultowe gry z przeszłości. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo interesująco i każdy znajdzie coś dla siebie. Oto, co warto wiedzieć o nadchodzącym Pixel Heaven 2019.

Najlepsze gry retro na Pixel Heaven 2019

Oczywiście główną atrakcją Pixel Heaven są same gry. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł zagrać w swoje ulubione tytuły z dzieciństwa. Do dyspozycji będą setki stanowisk z szerokim wyborem gier z różnych platform - od Commodore 64, przez Atari, Nintendo NES, po Sega Mega Drive i Sony Playstation. Będzie można pograć zarówno w popularne hity pokroju Super Mario, Sonic the Hedgehog, czy Mortal Kombat, jak i mniej znane perełki z ery 8 i 16 bitów. Stoiska będą wyposażone w oryginalny sprzęt, dzięki czemu przeniesiemy się w czasie do lat 80. i 90. i poczujemy klimat tamtych czasów. Do gry będzie można usiąść z przyjaciółmi lub nieznajomymi i wspólnie spędzić godziny na rozgrywce.

Strefa gier japońskich

Osobną strefę zajmą gry z Japonii, które również będą dostępne na oryginalnym sprzęcie. Będzie można zagrać w takie klasyki jak Final Fantasy, Dragon Quest, Metal Gear Solid czy też poszaleć w dynamicznych bijatykach pokroju serii Tekken. Fani JRPG, platformówek i gier akcji z pewnością będą zachwyceni bogatą ofertą gier z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Turnieje speedrunnerskie

Pixel Heaven to także święto fanów speedrunów, czyli przechodzenia gier w jak najszybszym czasie. Podczas wydarzenia odbędą się turnieje na najpopularniejszych tytułach retro, w których wezmą udział najlepsi specjaliści tej dyscypliny z całej Polski. Będzie można podziwiać ich niezwykłe umiejętności i zdobytą latami praktyką znajomość gier. Speedruny gier retro to widowisko nie tylko dla graczy, ale i dla każdego widza.

Najciekawsze panele i prezentacje

Pixel Heaven to nie tylko same gry. To również okazja do poszerzenia wiedzy i dyskusji o kultowych grach z przeszłości. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą ciekawe panele z udziałem specjalistów od retro gier.

Panel z twórcami gier retro

Jednym z najciekawszych będzie z pewnością panel z udziałem twórców kultowych gier retro. Będzie okazja porozmawiać z ludźmi, którzy stworzyli tytuły, które uwielbialiśmy w młodości. Dowiemy się wielu ciekawostek na temat powstawania tych gier, pomysłów, które się nie powiodły i wpadli na nie dopiero po latach. To świetna okazja, aby zadać nurtujące nas pytania bezpośrednio autorom gier, które wciąż są bliskie naszemu sercu.

Prezentacja nowych tytułów pixel-art

Pixel-art wcale nie umarł, a nawet przeżywa renesans w postaci nowych gier niezależnych tworzonych w tym klimacie. Podczas prezentacji zaprezentowane zostaną najciekawsze nowe tytuły 2D utrzymane w konwencji pixel-artu. Będzie można zobaczyć zwiastuny i fragmenty rozgrywki, a czasem nawet samemu zagrać w demo. To świetna okazja do odkrycia nowych perełek pixel-artu z niezależnej sceny.

Dyskusja o przyszłości pixel-artu

Czy pixel-art ma jeszcze przed sobą przyszłość w dobie gier 3D? Jaka jest jego rola we współczesnych grach? Te tematy poruszone zostaną podczas dyskusji ekspertów na temat stanu i perspektyw pixel-artu. Z pewnością będzie to ciekawa debata, podczas której nie zabraknie argumentów zarówno za, jak i przeciw. Pixel-art kochają miliony graczy, więc na pewno prędko nie zniknie z gamingowego świata.

Turnieje e-sportowe na Pixel Heaven

Pixel Heaven 2019 - Reset Reaktywacja

Pixel Heaven to również event dla fanów e-sportu. Przez cały weekend odbywać się będą emocjonujące turnieje w najpopularniejsze gry z nagrodami dla zwycięzców.

Turniej FIFA 19

Dla fanów piłki nożnej przygotowany został turniej FIFA 19 na konsolach Xbox One. W zmaganiach wezmą udział najlepsi gracze z całej Polski, więc emocji z pewnością nie zabraknie. Walka będzie zacięta, bo oprócz sławy do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Transmisja będzie dostępna na żywo, więc kibice będą mogli dokładnie śledzić każdy mecz turnieju FIFA 19.

Turniej Counter-Strike 1.6

Dla wielbicieli gier FPS przygotowany został turniej w kultowego Counter-Strike w wersji 1.6. Starcia odbywać się będą na klasycznych mapach pokroju de_dust2 czy cs_italy w trybie 5vs5. Fani CS 1.6 z całej Polski już ostrzą sobie skillsy, aby stanąć na podium. Zmagania komentować będą czołowi polscy komentatorzy esportowi, więc emocje gwarantowane!

Turniej Quake III Arena

Miłośnicy dynamicznych strzelanin w retro klimatach będą mogli zmierzyć się w turnieju kultowego Quake III Arena. Kultowa gra id Software wciąż ma rzesze oddanych fanów, czego dowodem będzie turniej na Pixel Heaven. Najlepsi quakerzy w kraju powalczą o puchar, nagrody i chwałę zwycięzcy. Transmisja na żywo pozwoli śledzić wszystkie zmagania i emocjonujące pojedynki w tym klasyku FPS.

Cosplay i konkursy na Pixel Heaven

Pixel Heaven to święto fanów gier retro, ale także okazja do zaprezentowania własnej twórczości i kreatywności. Podczas wydarzenia odbędzie się szereg konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs na najlepszy cosplay retro

Cosplayerzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w konkursie na najlepszy cosplay postaci z gier retro. Odtworzenie stroju i charakteryzacji bohaterów kultowych gier to nie lada wyzwanie. Jury wybierze zwycięzców w kategoriach solo i grupowych, a publika swoją nagrodę w postaci głosów. Zapowiada się prawdziwe święto dla fanów retro cosplayu.

Pokaz mody retro i pixel-art

Fani tworzenia fanowskich modyfikacji do gier będą mogli zaprezentować swoje prace. Najciekawsze mody, tekstury, modele postaci czy poziomy inspirowane estetyką retro zostaną nagrodzone przez jury. To doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności tworzenia fanowskich modyfikacji utrzymanych w retro klimacie.

Konkurs talentów retro

Artyści będą mogli wykazać się kreatywnością w konkursie talentów retro. Można będzie zaprezentować rysunki, grafiki, muzykę, animacje - wszystko co związane z szeroko pojętą tematyką retro. Liczy się pomysłowość i nawiązanie do klimatu gier i kultury retro. Nagrodzone zostaną najciekawsze i najbardziej kreatywne prace konkursowe.

Wydarzenia towarzyszące Pixel Heaven

Oprócz głównego programu wydarzenia, na Pixel Heaven będzie można wziąć udział w szeregu imprez towarzyszących, które urozmaicą pobyt na evencie.

Pokazy gier indie z pixel-artem

Przygotowane zostały prezentacje i stanowiska z najciekawszymi niezależnymi grami retro wykonanymi w pixel-arcie. Będzie można na miejscu zobaczyć i wypróbować świeże tytuły od małych studiów, które hołdują tej klasycznej oprawie wizualnej. To dobra okazja do odkrycia nowych, interesujących gier retro.

Retro Game Jam - 24h na stworzenie gry retro

Odbędzie się Game Jam, czyli maraton programowania gry w ciągu 24 godzin. Uczestnicy indywidualnie lub w zespołach stworzą w tym czasie grę komputerową w klimacie retro. Jam odbywa się na miejscu, więc będzie można podpatrzeć twórców w akcji i kibicować drużynom. Po prezentacji powstałych gier zostaną rozdane nagrody.

Retro Disco - impreza w klimatach retro

Wieczorem, po zamknięciu głównej części wydarzenia, odbędzie się impreza Retro Disco z muzyką z gier retro, konkursami tanecznymi i występami artystów wykonujących covery kultowych przebojów z gier. Będzie to świetna okazja do zabawy przy hitach z gier, które pamiętamy z dzieciństwa. Stroje w klimacie retro mile widziane!

Informacje organizacyjne Pixel Heaven 2019

Aby wziąć udział w Pixel Heaven 2019, warto zapoznać się z kilkoma informacjami organizacyjnymi, które pomogą w komfortowym i bezproblemowym dotarciu na miejsce wydarzenia.

Bilety i rejestracja na Pixel Heaven

Bilety na Pixel Heaven są dostępne w przedsprzedaży online oraz w dniu imprezy bezpośrednio na miejscu. Ceny biletów jednodniowych i karnetów na cały weekend są atrakcyjne, a dodatkowo przewidziane zostały zniżki dla dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych. Warto kupić bilet z wyprzedzeniem, gdyż liczba wejściówek jest ograniczona.

Dojazd i parking podczas imprezy

Centrum EXPO, w którym odbywa się Pixel Heaven, zlokalizowane jest w centrum miasta z doskonałym dojazdem komunikacją miejską. W pobliżu znajduje się parking, na którym organizator zapewnia zniżki dla uczestników wydarzenia. W dniach imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja autobusowa na trasie dworzec - EXPO.

Plan hali i strefy tematyczne

Pixel Heaven zajmuje 5 hal wystawienniczych centrum EXPO. Każda z hal będzie miała własną strefę tematyczną - retro strefa z grami, strefa indie, strefa turniejowa, strefa cosplay. Na stronie internetowej wydarzenia znaleźć można szczegółowy plan rozmieszczenia poszczególnych atrakcji, aby łatwie

Pixel Heaven 2019 - prawdziwe święto fanów retro

Tegoroczna edycja Pixel Heaven zapowiada się naprawdę imponująco. Bogaty program wydarzenia sprawia, że każdy fan gier retro znajdzie coś dla siebie. Setki gier do ogrania, ciekawe prelekcje, turnieje esportowe, konkursy cosplay i talentów - to tylko niektóre z atrakcji. Pixel Heaven to prawdziwe święto miłośników pixel-artu, gdzie można poczuć klimat i magię gier z przeszłości. Gorąco zachęcamy do udziału i wspólnej zabawy na tym wyjątkowym evencie!

Najczęstsze pytania

Na Pixel Heaven będą dostępne setki gier z różnych platform retro - Nintendo, Sega, Sony Playstation, Commodore Amiga i wiele innych. Zarówno popularne hity, jak i mniej znane tytuły. Pełna lista gier znajduje się na stronie wydarzenia.

Bilety w przedsprzedaży online kosztują 49 zł (jednodniowy) i 89 zł (karnet). Na miejscu odpowiednio 60 zł i 100 zł. Przewidziane zniżki. Bilety nabywać można na stronie pixelheaven.pl.

Tak, na Pixel Heaven można przynieść własny sprzęt i gry. Jest to możliwe tylko w wyznaczonej do tego strefie BYOC (Bring Your Own Computer). Obowiązują tam dodatkowe zasady i ograniczenia.

Na terenie EXPO znajdują się punkty gastronomiczne z jedzeniem i napojami. Będą też food trucki z fast foodami i przekąskami w strefie zewnętrznej.

Tak, Pixel Heaven to świetna impreza także dla dzieci. Przewidziane są bilety rodzinne, a na miejscu będzie specjalna strefa z grami i zajęciami dla najmłodszych.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
  2. Serwis tymczasowo niedostępny: Co to oznacza i jak sobie z tym poradzić
  3. Poradnik do Resident Evil 2 Remake - solucja, opis i wiele przydatnych wskazówek
  4. Pixel Heaven 2017 - relacja
  5. Avengers bohaterowie - poznaj filmowych superbohaterów Marvela i ich moce
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański

Hej, jestem graczem z pasją! Moje palce tańczą po klawiaturze, a oczy wciąż śledzą ekran. Na blogu dzielę się swoją miłością do gier, opisując fascynujące historie, analizując mechanikę rozgrywki i testując najnowsze tytuły. Odkrywam wirtualne światy w niebanalny sposób, byście mogli czerpać radość z moich gamingowych doświadczeń. Dołączcie do mnie na tej emocjonującej podróży!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły