Zobacz listę wszystkich postaci z Mortal Kombat - od Sub-Zero po Scorpiona i Raidena!

Zobacz listę wszystkich postaci z Mortal Kombat - od Sub-Zero po Scorpiona i Raidena!
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak20.09.2023 | 5 min.

Mortal Kombat to jedna z najpopularniejszych bijatyk w historii gier wideo. Seria wyróżnia się charakterystyczną, mroczną oprawą graficzną oraz różnorodnymi, barwnymi postaciami. W grze walczy ze sobą wielu niezwykłych wojowników, każdy z unikalnymi umiejętnościami i historią. Poznajmy bliżej najciekawsze postacie z Mortal Kombat!

Jakie są wszystkie postacie z Mortal Kombat?

W Mortal Kombat pojawiło się dotąd ponad 70 grywalnych postaci. Obejmuje to wojowników z Ziemi, agentów specjalnych jak Sonya Blade, shaolinów takich jak Liu Kang i Kung Lao, ninja Sub-Zero i Scorpiona oraz bóstwa i demony z innych wymiarów. Do najbardziej rozpoznawalnych postaci z Mortal Kombat należą:

 • Sub-Zero - mistrz lodu z klanu Lin Kuei
 • Scorpion - wojownik kontrolujący piekielny ogień
 • Raiden - bóg piorunów broniący Ziemi
 • Liu Kang - shaolin walczący w obronie ludzkości
 • Sonya Blade - żołnierz sił specjalnych
 • Kung Lao - mistrz shaolin z magicznym kapeluszem

Oprócz głównych bohaterów, w grze pojawia się wielu innych wojowników z elementami horroru, fantastyki i mitologii. Wśród nich są między innymi demony Netherrealm, władcy zewnętrznych wymiarów jak Shao Kahn, Shang Tsung i Quan Chi, a także cyborgi, mutanty i inne dziwaczne istoty.

Poznaj historie najpopularniejszych bohaterów MK

Każda z głównych postaci z Mortal Kombat ma bogatą historię i motywacje. Poznajmy bliżej opowieści kilku najważniejszych wojowników.

Sub-Zero - mistrz lodu wśród wojowników

Sub-Zero to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z Mortal Kombat. W rzeczywistości kryje się pod tym pseudonimem dwóch wojowników - starszy Sub-Zero, który zginął z ręki Scorpiona i młodszy brat, który przejął jego imię i umiejętności kontroli lodu. Obaj należeli do klanu Lin Kuei, który wysłał ich, by zdobyli trofeum Mortal Kombat dla klanu. Sub-Zero stał się najpotężniejszym wojownikiem lodu w historii Lin Kuei.

Scorpion i jego moc piekielnego ognia

Scorpion to upadły wojownik Shirai Ryu, przywrócony do życia w Netherrealm. Jego prawdziwe imię to Hanzo Hasashi. Po tym, jak rywalizujący klan Lin Kuei wymordował jego rodzinę, Scorpion poprzysiągł zemstę Sub-Zero. Kontroluje moc piekielnego ognia i słynny harpun "Get over here". Mimo demonicznego pochodzenia, Scorpion czasami staje po stronie dobra, chroniąc Ziemię przed inwazją z innych wymiarów.

Raiden - bóg piorunów kontra Shao Kahn

Raiden to bóg piorunów i obrońca Ziemi przed Shao Kahnem i wojownikami z Outworld. Uczestniczy w turnieju Mortal Kombat, by powstrzymać najeźdźców. Raiden dysponuje boską mocą kontroli piorunów i burz. Często doradza wojownikom Ziemi jak Liu Kangowi i Sonyi Blade. Czasami traci panowanie i uwalnia swoją ciemną stronę. Toczy odwieczną walkę ze złowieszczym cesarzem Shao Kahnem.

Liu Kang - obrońca Ziemi przed Outworld

Liu Kang to największy wojownik ziemskich sił dobra. Jako shaolin doskonalił swe umiejętności przez wiele lat, by pokonać cesarza Shao Kahna. Dzięki treningowi Liu Kang opanował sztukę walki wręcz oraz kontrolę ognia. Często wspierany boskimi mocami Raidena, jest w stanie pokonać nawet najpotężniejszych przeciwników z innych wymiarów. Liu Kang jest nadzieją ludzkości na uratowanie Ziemi przed Outworld.

Kung Lao i jego niebezpieczny kapelusz

Kung Lao to mistrz shaolin, przyjaciel Liu Kanga i odległy krewny wielkiego wojownika Kung Lao. Podobnie jak Liu Kang reprezentuje Ziemię w turniejach Mortal Kombat. Jego znakiem rozpoznawczym jest śmiertelnie niebezpieczny kapelusz z ostrzami, którym atakuje przeciwników. Kung Lao może nim ściąć głowy wrogów lub rzucić niczym bumerangiem. Jest jednym z największych mistrzów sztuk walki wśród wojowników Ziemi.

Sonya Blade - twarda wojowniczka z ziemskich sił specjalnych

Sonya Blade to żołnierz i agentka specjalna sił obronnych Ziemi. Trafiła do turnieju Mortal Kombat, próbując schwytać przestępcę Kano. Sonya walczyła z Shang Tsung i siłami Outworld, by uratować Ziemię przed podbojem. Jest ekspertką od broni, amunicji i wszelkiego rodzaju eksplozji. Sonya Blade jest uosobieniem twardych, walecznych kobiet gotowych stawić czoła każdemu wyzwaniu.

Podsumowanie - poznaj barwnych wojowników Mortal Kombat

Mortal Kombat gromadzi niezwykłych bohaterów z różnych światów, każdy z indywidualną osobowością i zestawem umiejętności. Sub-Zero, Scorpion, Raiden, Liu Kang, Kung Lao i Sonya Blade to tylko niektóre z barwnych postaci z Mortal Kombat, które przyciągają fanów. Zarówno fani bijatyk, jak i miłośnicy popkultury znajdą w tym uniwersum coś dla siebie. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, koniecznie sprawdź gry z serii Mortal Kombat i poznaj wszystkie walczące w nich postacie.

Najczęstsze pytania o postacie z Mortal Kombat

Zobacz listę wszystkich postaci z Mortal Kombat - od Sub-Zero po Scorpiona i Raidena!

Jakie postacie pojawiły się we wszystkich grach Mortal Kombat?

Do postaci, które pojawiają się we wszystkich głównych grach MK należą między innymi Sub-Zero, Scorpion, Raiden, Liu Kang, Sonya Blade, Kitana, Kano, Johnny Cage, Reptile i Jax.

Która postać jest najsilniejsza w Mortal Kombat?

Za najpotężniejsze postacie uważa się zwykle Raidena, Shao Kahna oraz boga starożytnego Egiptu - Kronikę, która kontroluje czas i losy wszystkich światów.

Jaka postać jest maskotką Mortal Kombat?

Nieformalnymi maskotkami serii są Sub-Zero i Scorpion. Te dwie ninja-postacie występowały we wszystkich odsłonach i są uosobieniem rywalizacji MK.

Która postać jest najszybsza w MK?

Za najszybsze postacie uchodzą ninja takie jak Kabal czy amorty Reptile. Kabal posiada zdolność przyspieszania swoich ruchów.

Jaka jest historia rywalizacji Sub-Zero i Scorpiona?

Scorpion mści się na Sub-Zero za rzekome zabicie swojej rodziny i klanu przez Lin Kuei. Później okazuje się, że winny był Quan Chi. Mimo to obaj wojownicy darzą się nienawiścią i często walczą ze sobą w turniejach.

5 Podobnych Artykułów

 1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
 2. Serwis tymczasowo niedostępny: Co to oznacza i jak sobie z tym poradzić
 3. Najlepsze gry w 2017 roku | Zestawienie i ranking
 4. Pixel Heaven 2017 - relacja
 5. Avengers bohaterowie - poznaj filmowych superbohaterów Marvela i ich moce
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak

Witajcie w magicznym świecie gier! Jestem zapalonym graczem, który uwielbia odkrywać nieznane światy i wcielać się w różnorodne postacie. Na blogu znajdziecie unikalne opowieści o moich przygodach, recenzje gier, których nie można przegapić, oraz porady dla początkujących graczy. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania tajemniczych krain i zdobywania wirtualnych osiągnięć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły