"Rabble Rouser" - nowy singiel Enter Shikari

"Rabble Rouser" - nowy singiel Enter Shikari

recenzja

"Rabble Rouser" to drugi singiel z nadchodzącego dużymi krokami piątego studyjnego albumu brytyjskiej kapeli Enter Shikari (premiera już 22 września).

To, że The Spark będzie inne od poprzednich albumów było wiadome od samego początku. Każda płyta tej kapeli różni się od poprzedniej, ich muzyka krąży po różnych gatunkach muzycznych. Tym razem czuć, że wędruje w stronę elektroniki w dużym stężeniu. Nie jest to jednak taka sama elektronika z jaką mieliśmy do czynienia na pierwszym albumie - nie jest już tak surowa, jest bardziej hmmm... finezyjna? To chyba dobre określenie w tym przypadku.

Sam utwór jest fajny, w szczególności jeżeli posłucha się go zapętlonego kilka razy (podobnie było w przypadku poprzedniego singla Live Outside). Jednak brakuje mi w nim mocnego uderzenia, przysłowiowego pierdolnięcia, którym do tej pory charakteryzowała się muzyka Enter Shikari. Jednak trzeba pamiętać, że wersje koncertowe utworów Enter Shikari potrafią się różnić brzmieniowo od tych na albumie. Dlatego też nie zdziwię się, jeżeli na grudniowym koncercie w nowych utworach dostanę to, czego mi tu obecnie brakuje ;)


Blog Comments powered by Disqus.

Poprzedni wpis Następny wpis