Geek + Retro


#recenzje #wywiady #nintendo #switch #japonia #popkultura

Growe rapsy znad Wisły

Rozmowa z raperem D. De Nerd, autorem utworu "Jestę Nerdę".


Pixel Heaven 2018 tuż tuż

Dokładnie za 14 dni odbędzie się trzydniowe święto gier retro i produkcji niezależnych. Program tegorocznej imprezy jest naprawdę zacny.


"Dragon Quest" w wirtualnej rzeczywistości

W VR Zone w Shinjuku pojawiła się nowa atrakcja - czterech śmiałków może przeżyć przygodę w wirtualnym świecie znanym z serii gier "Dragon Quest".


"Pracujemy pełną parą, by nie zawieść oczekiwań fanów Hyper Light Drifter i switchowych graczy"

O tworzeniu portu "Hyper Light Drifter" na Nintendo Switch rozmawiam z Evą Gaspar - CEO Abylight Studios.


"The Way Remastered" i bugi

Ten tekst powinien być recenzją "The Way Remastered". Niestety, miałem tego pecha i trafiłem po grubo ponad 3 godzinach gry na buga, który uniemożliwił mi dalszą zabawę.


Zapowiedź "Taiko no Tatsujin: Nintendo Switch Version!"

Podczas japońskiego Nintendo Direct w marcu, Bandai Namco zapowiedziało wydanie kolejnej części "Taiko no Tatsujin" na Switcha. Niestety, nie podano wtedy zbyt dużo szczegółów. Aż do wczoraj.


Kawiarnia w klimatach "Cowboy Bebopa"

W tym roku anime "Cowboy Bebop" obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji japońska sieć Animate Cafe otworzy dwie tematyczne kawiarnie.


I ty możesz zostać masażystą Asuki

W najbliższe wakacje na Switchu pojawi się "Senran Kagura Reflexions" - gra, w której głównym celem jest zrelaksowanie głównej bohaterki poprzez... masaż.


"Ritual" - nowa gra twórców "Serial Cleanera"

iFun4All oficjalnie zapowiedziało swoją nową grę - mroczną grę akcji osadzoną w świecie zainspirowanym Weird West.


Polskie ''The Way'' zmierza na Nintendo Switch

20 kwietnia na Switcha trafi zremasterowana wersja ''The Way'' - polska produkcja wzorowana na takich klasykach jak ''Another World'', ''Flashback'' czy ''Heart of Darkness''. Z tej okazji zadałem kilka pytań twórcom oryginału, jak i ekipie odpowiedzialnej za stworzenie portu na najnowszą konsolę Nintendo.