Niesamowita gra Fallout w Excelu - nieoczekiwane dokonanie fana serii

Niesamowita gra Fallout w Excelu - nieoczekiwane dokonanie fana serii
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański17.05.2024 | 3 min.

Jesteś fanem Fallouta i nie możesz się doczekać premiery następnej części serii? A może po prostu uwielbiasz gry RPG, w których możesz podejmować decyzje i eksplorować otwarty świat? Niezależnie od tego, ta niezwykła fanowska produkcja z pewnością cię zaskoczy. Youtuber Dynamic Pearl stworzył w programie Microsoft Excel niesamowitą grę inspirowaną kultową serią gier. Choć może to brzmieć niewiarygodnie, ta gra oferuje wszystko, co kochamy w klasycznych RPG - dialogi, walkę, eksplorację i rozwój postaci.

Fallout w Excelu - niesamowita gra stworzona przez fana

Fallout to kultowa seria gier RPG, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie. Kto by pomyślał, że ta popularna seria gier doczeka się nietypowej interpretacji w postaci darmowej gry stworzonej w... Excelu? To niewiarygodne, ale projekt fana pod nazwą "Fallout, ale w Excelu" właśnie to oferuje.

YouTuber o pseudonimie Dynamic Pearl postanowił wykorzystać możliwości Excela do stworzenia prostej, ale niezwykle kreatywnej gry inspirowanej postapokaliptycznym światem Fallouta. Gracz trafia do fikcyjnej krainy Mercer, która jest wzorowana na Pustkowiach znanych z oryginalnej serii RPG.

Twórca darmowego moda przyznaje, że jego dzieło jest swoistym hołdem dla Fallouta i jednocześnie świetną rozrywką dla fanów gier RPG w czasach, gdy światem wstrząsa pandemia. Zabawa w ten excel mod gwarantuje mnóstwo satysfakcji.

Prosty gameplay zainspirowany Dungeons and Dragons

Rozgrywka w "Falloucie w Excelu" może wydawać się prosta, ale jest niezwykle wciągająca. Sterujemy bohaterem za pomocą klawiszy strzałek, poruszając się po kafelkach arkusza kalkulacyjnego. Każdy z nich reprezentuje inny region fantastycznej krainy.

  • Rekrutowanie drużyny
  • Awansowanie poziomami
  • Realizowanie zadań
  • Zbieranie przedmiotów

Pomimo ograniczeń narzuconych przez sam Excel, rozgrywka jest niezwykle satysfakcjonująca i przypomina stare gry tekstowe RPG. Gameplay jest zainspirowany kultową serią Dungeons and Dragons, więc fani klasycznych systemów walk na pewno poczują się jak w domu.

Czytaj więcej: 11 gier z historycznymi wynikami sprzedaży, a wśród nich jedna polska produkcja. Czy odgadniesz?

Gra w pełni funkcjonalna z mapą, walką i dialogami

Zdjęcie Niesamowita gra Fallout w Excelu - nieoczekiwane dokonanie fana serii

Choć Fallout w Excelu powstał w dość nietypowym narzędziu, udało się w nim zaimplementować wszystkie niezbędne elementy dobrej gry RPG. Mamy do czynienia z w pełni funkcjonalną grą wyposażoną w mapę do eksploracji, system dialogów oraz walkę opartą na prostych zasadach.

Podczas rozgrywki możemy swobodnie podróżować po otwartym świecie, rozmawiać z postaciami niezależnymi, przyjmować zlecenia i angażować się w potyczki, w których trzeba wykazać się refleksem i sprytem taktycznym.

Pomimo ograniczeń programu Excel, Dynamic Pearl stworzył coś naprawdę wyjątkowego - pełnoprawną grę RPG, która na długie godziny wciągnie nawet najbardziej wybrednych fanów tego gatunku. I to wszystko za darmo!

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
  2. Recenzja gry Suicide Squad: Kill the Justice League - czy warto zagrać?
  3. Najlepsze gry w 2017 roku | Zestawienie i ranking
  4. Pixel Heaven 2017 - relacja
  5. Horrorowe komedie i komiczne horrory - filmy pełne grozy i śmiechu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański

Hej, jestem graczem z pasją! Moje palce tańczą po klawiaturze, a oczy wciąż śledzą ekran. Na blogu dzielę się swoją miłością do gier, opisując fascynujące historie, analizując mechanikę rozgrywki i testując najnowsze tytuły. Odkrywam wirtualne światy w niebanalny sposób, byście mogli czerpać radość z moich gamingowych doświadczeń. Dołączcie do mnie na tej emocjonującej podróży!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły