Księżniczki Disneya w Cyberpunk 2077 od SI – nowe wersje postaci(QIconicze postaci Disney zostały przeniesione do futurystycznego świata w grze Cyberpunk 2077 od SI)

Księżniczki Disneya w Cyberpunk 2077 od SI – nowe wersje postaci(QIconicze postaci Disney zostały przeniesione do futurystycznego świata w grze Cyberpunk 2077 od SI)
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański15.12.2023 | 9 min.

Księżniczki Disneya w Cyberpunk 2077 od SI – nowe wersje postaci to niecodzienny projekt, w którym ikoniczne postacie z bajek Disneya zostały przeniesione do mrocznego, futurystycznego świata gry Cyberpunk 2077. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, znane i lubiane bohaterki Disneya, takie jak Kopciuszek, Śnieżka czy Ariel, zyskały cyberpunkowy wygląd i klimat. Efekty tych zabaw z SI można zobaczyć w kilku materiałach wideo, które pokazują jak mogłyby wyglądać te postacie, gdyby pojawiły się w pełnym augmentacji i wszechobecnej technologii świecie gry od CD Projekt RED.

Księżniczki Disneya w nowej odsłonie

Kultowe postacie z bajek wytwórni Disney od zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że stały się inspiracją dla autorów materiałów wykorzystujących możliwości sztucznej inteligencji. Tym razem ikoniczne księżniczki trafiły do mrocznego, futurystycznego świata gry Cyberpunk 2077.

Za sprawą algorytmów SI możemy zobaczyć, jak prezentowałyby się takie postacie jak Śnieżka, Kopciuszek czy Ariel, gdyby nagle pojawiły się w night city przyszłości. Cyberpunkowe wersje pięknych bohaterek Disneya zaprezentowano w kilku materiałach wideo.

Widać na nich dobrze znane nam księżniczki, ale w zupełnie nowym, mrocznym i pełnym augmentacji wydaniu. Futurystyczny klimat świata z gry Cyberpunk 2077idealnie komponuje się z tą niecodzienną stylistyką.

Oprócz samych księżniczek, w podobny sposób potraktowano też inne ikony popkultury. Wszystko po to, by zobaczyć, jak mogłyby wyglądać, gdyby niespodziewanie pojawiły się w dystopijnej rzeczywistości gry polskiego studia.

Lista księżniczek Disneya w wersji cyberpunk

W materiałach wideo możemy zobaczyć całą gamę rozpoznawalnych księżniczek. Oto one:

 • Tana – „Księżniczka i żaba”
 • Merida – „Merida waleczna”
 • Jasmina – „Alladyn”
 • Elsa – „Kraina lodu”
 • Moana – „Vaiana: Skarb oceanu”
 • Esmeralda – „Dzwonnik z Notre Dame”
 • Leia – „Gwiezdne wojny”
 • Bella – „Piękna i Bestia”
 • Kopciuszek
 • Roszpunka
 • Pocahontas
 • Kida – „Atlantyda: Zaginione królestwo”
 • Anna – „Kraina lodu”
 • Giselle – „Zaczarowana”
 • Ariel – „Mała syrenka”
 • Mulan
 • Królewna śnieżka
 • Śpiąca królewna
 • Megara – „Herkules”
 • Eilonwy – „Taran i magiczny kocioł”
 • Kopciuszek

Jak widać, jest to prawdziwie imponująca lista najpopularniejszych bohaterek bajek wytwórni Disney. Teraz wszystkie doczekały się swoich cyberpunkowych wcieleń.

Cyberpunk 2077 z bajkowymi bohaterkami

Gra Cyberpunk 2077, choć sama w sobie niezwykle popularna, okazuje się być również znakomitym polem do popisu dla twórców wykorzystujących możliwości SI. Sztuczna inteligencja pozwala na osadzenie w tym futurystycznym świecie niemal dowolnych postaci - czasem z zaskakującym skutkiem.

Oprócz wspomnianych już księżniczek Disneya, do świata Cyberpunk trafiło już wielu bohaterów zarówno fikcyjnych, jak i całkiem realnych. Geralt, aktorki filmowe, a nawet personifikacje różnych krajów - wszystko po to, by zobaczyć, jak mogłoby to wyglądać.

Efekty tych eksperymentów potwierdzają, że dystopijny night city doskonale nadaje się na tło dla najróżniejszych postaci. Czasem ta stylistyka po prostu idealnie do nich pasuje. Świat gry CD Projektu okazuje się więc zaskakująco uniwersalny.

Bohaterowie fikcyjni w Cyberpunk 2077 Postacie realne w Cyberpunk 2077
Geralt z Rivii Znane aktorki filmowe
Księżniczki Disneya Kraje jako postacie gry

Jak wynika z powyższego zestawienia, w Cyberpunk 2077 pojawili się już niemal wszyscy. Trudno o lepszy dowód na to, jak bardzo ten specyficzny klimat sprzyja eksperymentom z udziałem sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Najlepsze gry PC 2020 - Poznaj najciekawsze tytuły z minionego roku!

Postacie Disneya w realiach przyszłości

Piękne księżniczki znane z filmów animowanych od zawsze były ulubienicami dziewczynek na całym świecie. Teraz cyberpunkowe wersje tych postaci pozwalają spojrzeć na nie z zupełnie nowej perspektywy - w futurystycznych, mrocznych realiach gry Cyberpunk 2077.

Za sprawą wykorzystanych algorytmów sztucznej inteligencji zyskały one charakterystyczny dla tego gatunku wygląd. Pełne augmentacji, neony i wszechobecna technologia doskonale komponują się z tą wizją świata przyszłości.

Co ciekawe, nie jest to jedyny tego typu projekt. Księżniczki Disneya doczekały się już wielu niecodziennych wcieleń, które pokazują je w zupełnie nieznanym świetle. Oprócz wersji cyberpunkowych, były już między innymi zombie czy postacie stylizowane na gry RPG.

Tego typu eksperymenty pokazują, że nawet najbardziej znane i rozpoznawalne postacie można w łatwy sposób zaadaptować do niemal każdych realiów. Wszystko to dzięki ogromnym możliwościom, jakie daje wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Księżniczki Disneya przeszły już niejedną metamorfozę, ale cyberpunkowa stylistyka wydaje się do nich pasować idealnie. Mroczny night city z gry CD Projektu okazał się strzałem w dziesiątkę.

Kultowe postacie w futurystycznej grze

Księżniczki Disneya w Cyberpunk 2077 od SI – nowe wersje postaci(QIconicze postaci Disney zostały przeniesione do futurystycznego świata w grze Cyberpunk 2077 od SI)

Ogromna popularność gry Cyberpunk 2077 oraz niezwykle charakterystyczny, futurystyczny klimat tej produkcji sprawiają, że świetnie nadaje się ona na pole do eksperymentów z udziałem sztucznej inteligencji. Algorytmy pozwalają bowiem na umieszczenie w night city niemal dowolnych postaci.

Najnowszym tego przykładem jest właśnie pojawienie się rozpoznawalnych bohaterek z filmów wytwórni Disneya. Cyberpunkowe wersje takich księżniczek jak Ariel, Kopciuszek czy Mulan prezentują się zaskakująco dobrze.

Co więcej, okazuje się, że ten zabieg można z powodzeniem powtórzyć także z innymi ikonami popkultury. W podobnym stylu potraktowano już całą masę fikcyjnych i realnych postaci. Wszystko po to, by sprawdzić, jak mogłyby wyglądać w futurystycznym świecie gry od CD Projekt RED.

Tego typu projekty pokazują, że choć Cyberpunk 2077 sam w sobie ma wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, to może być doskonałym polem do popisu dla autorów wykorzystujących możliwości SI. Dzięki temu powstają zaskakujące, acz niezwykle ciekawe wizje.

Inne postacie w Cyberpunk 2077

Oprócz kultowych księżniczek Disneya, w podobny sposób potraktowano już wielu innych bohaterów znanych z popkulturze. Wśród nich znaleźli się między innymi:

 • Geralt z Rivii
 • Główne postacie z Dragon Ball Z
 • Spider-Man, Hulk, Iron Man
 • Aktorzy hollywoodzcy
 • Kraje jako postacie gry

Ta lista wciąż się powiększa, a jej różnorodność dobitnie pokazuje, że futurystyczny night city pasuje w zasadzie do każdego. Trudno o lepszy dowód na to, jak bardzo uniwersalny jest to świat przedstawiony przez CD Projekt RED.

Disney spotyka Cyberpunk w zupełnie nowej wersji

O tym, że postacie znane z popularnych bajek studia Disney doskonale odnajdują się niemal w każdych realiach, przekonujemy się nie pierwszy raz. Tym razem doczekały się jednak wyjątkowo nietuzinkowych wcieleń, gdyż zaprezentowano je w konwencji gry Cyberpunk 2077.

Pod okiem algorytmów sztucznej inteligencji takie bohaterki jak Arielle, Mulan czy Śpiąca Królewna zyskały futurystyczny, cyberpunkowy wygląd. Efekt jest zaskakująco dobry i pokazuje ikony popkultury w zupełnie nowym świetle.

Materiały wideo z tą niecodzienną stylistyką potwierdzają też, że wbrew pozorom high-techowy night city doskonale komponuje się z rozpoznawalnymi postaciami z filmów animowanych. Otwiera to zupełnie nowe możliwości kreatywnego wykorzystania potencjału Cyberpunk 2077.

Podsumowanie

Księżniczki Disneya w futurystycznej odsłonie to kolejny przykład na to, jak ogromne możliwości niesie ze sobą wykorzystanie nowoczesnych technologii. Sztuczna inteligencja pozwala spojrzeć na znane motywy w zupełnie nowym świetle, a gra CD Projekt RED okazuje się do tego idealnym polem.

Materiały wideo z cyberpunkowymi księżniczkami pokazują, że ten specyficzny, mroczny klimat doskonale pasuje w zasadzie do każdej postaci. Dzięki SI możemy zobaczyć ulubione bohaterki w niespotykanych wcześniej, futurystycznych wcieleniach. I trzeba przyznać, że prezentują się one zaskakująco dobrze.

Ikony popkultury w niecodziennym wydaniu

Umieszczenie tak ikonicznych postaci jak księżniczki Disneya w realiach gry Cyberpunk 2077 to strzał w dziesiątkę. Dzięki wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji zyskały one futurystyczny, cyberpunkowy wygląd, który okazał się do nich niezwykle pasować.

W materiałach wideo możemy zobaczyć znane nam doskonale bohaterki, takie jak Arielle, Mulan czy Pocahontas, w zupełnie nowej, mrocznej stylistyce nawiązującej do gry CD Projekt RED. Efekt przerasta wszelkie oczekiwania.

To kolejny przykład na to, że algorytmy SI pozwalają spojrzeć na popularne motywy w zupełnie nieznanym dotąd świetle. Tutaj mamy do czynienia z prawdziwą petardą - zestawieniem kultowych księżniczek Disneya z cyberpunowym klimatem jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat.

Taka stylistyka pasuje do tych postaci zaskakująco dobrze. Pozwala nam

Podsumowanie

Przeniesienie kultowych księżniczek Disneya do mrocznego świata gry Cyberpunk 2077 okazało się strzałem w dziesiątkę. Za sprawą algorytmów SI zyskały one futurystyczny, cyberpunkowy wygląd, który zaskakująco do nich pasuje. Arielle, Mulan i inne bohaterki prezentują się niezwykle ciekawie w tej wizji rodem z dystopijnej przyszłości.

Materiały wideo z tymi niecodziennymi wersjami dobrze znanych postaci pokazują, jak uniwersalne możliwości daje wykorzystanie sztucznej inteligencji. Daje ona szansę spojrzeć na popularne motywy w zupełnie nowym świetle. Tutaj mamy wyjątkowe połączenie bajkowych księżniczek ze światem Cyberpunk 2077.

Eksperyment ten udowadnia również, że futurystyczny night city z gry CD Projekt RED doskonale nadaje się na tło dla niemal dowolnych postaci. Niezależnie czy to bohaterowie fikcyjni, aktorzy, czy właśnie księżniczki - ten specyficzny klimat po prostu do nich pasuje. Daje to twórcom ogromne pole do popisu.

Cyberpunkowe księżniczki Disneya to zdecydowanie jeden z ciekawszych pomysłów, które ostatnio zostały zrealizowane z wykorzystaniem SI. Pokazuje on, że granice kreatywności w zasadzie nie istnieją - wystarczy tylko odpowiednio wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii.

Najczęstsze pytania

Pomysł zrodził się z chęci sprawdzenia, jak doskonale znane i lubiane postacie zaprezentowałyby się w futurystycznym świecie gry Cyberpunk 2077. Kultowe księżniczki Disneya wydawały się idealnymi kandydatkami do takiego eksperymentu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Cyberpunkowe wersje postaci Disneya zostały wygenerowane przy pomocy algorytmów SI, które nadały im charakterystyczny, futurystyczny wygląd znany z gry CD Projekt RED. Następnie tak przygotowane księżniczki umieszczono w odpowiednio stylizowanych materiałach wideo, imitujących klimat Cyberpunk 2077.

Oprócz księżniczek Disneya, w podobny sposób potraktowano już wielu innych bohaterów filmowych i nie tylko. Wszystko po to, by zobaczyć, jak mogliby prezentować się w futurystycznym świecie popularnej gry. Powstaje coraz więcej takich niecodziennych wizji.

Pomysł z cyberpunkowymi księżniczkami okazał się na tyle udany, że można spodziewać się podobnych projektów bazujących na innych grach. Kto wie, może Ariel, Mulan i spółka pojawią się także np. w serii The Witcher od CD Projekt?

Wszystkie szczegóły dotyczące księżniczek Disneya w wydaniu Cyberpunk 2077 znajdziecie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

5 Podobnych Artykułów

 1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
 2. Serwis tymczasowo niedostępny: Co to oznacza i jak sobie z tym poradzić
 3. Najlepsze gry w 2017 roku | Zestawienie i ranking
 4. Pixel Heaven 2017 - relacja
 5. Horrorowe komedie i komiczne horrory - filmy pełne grozy i śmiechu
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański

Hej, jestem graczem z pasją! Moje palce tańczą po klawiaturze, a oczy wciąż śledzą ekran. Na blogu dzielę się swoją miłością do gier, opisując fascynujące historie, analizując mechanikę rozgrywki i testując najnowsze tytuły. Odkrywam wirtualne światy w niebanalny sposób, byście mogli czerpać radość z moich gamingowych doświadczeń. Dołączcie do mnie na tej emocjonującej podróży!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły