Znamy szczegóły wydania "Kill la Kill - IF" na Nintendo Switch [AKTUALIZACJA]

Znamy szczegóły wydania "Kill la Kill - IF" na Nintendo Switch [AKTUALIZACJA]

nius

Znane już są szczegóły europejskiego wydania Kill la Kill - IF.

Kill la Kill to chyba jedyny "nowożytny" serial anime, jaki obejrzałem w ostatnich latach. Skusił mnie klimat, zakręcony humor i jawna parodia z tych wszystkich anime magical girls, które były popularne w latach 90-tych (np. Sailor Moon, w Polsce znane jako Czarodziejka z Księżyca).

Serial zadebiutował 6 lat temu, ale dopiero teraz powstaje growa adaptacja tego anime. Odpowiedzialne za to będzie ARC System Works, który stworzy bijatykę (co akurat wydaje się sensowne w przypadku tego tytułu 😉) pt. Kill la Kill - IF. Gra ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku na Nintendo Switch, PS4 i PC. Według twórców gra ma łączyć w sobie idealną równowagę pomiędzy prostotą w sterowaniu ze złożoną głębią. Ma to zapewnić graczom wyjątkowo satysfakcjonujące doświadczenie walki, które zadowoli zarówno wytrawnych weteranów bijatyk, jak i fanów anime.

Co już wiadomo w kwestii wydania na Switcha?

W lutym poznaliśmy szczegóły japońskiego wydania Kill la Kill - IF na Nintendo Switch. Tytuł ten dostępny będzie w trzech wersjach: cyfrowej, pudełkowej (obydwie po 6800 JPY czyli ok. 240 PLN) oraz limitowanej (10000 JPY czyli ok. 350 PLN). W skład tej ostatniej wejdzie artbook, soundtrack, breloczek z postacią Mako Croquette i specjalne ("limitowane") pudełko. Na razie brak wizualizacji tych dodatków, ale Trzeba przyznać że zawartość edycji kolekcjonerskiej zapowiada się smakowicie.

[AKTUALIZACJA] Dodatkowo przewidziano bonusy dla tych, którzy będą składali zamówienia przedpremierowe w japońskich sklepach. Będą to gobeliny z postaciami z gry. I tu ciekawostka - każda z sieci, w której grę będzie można kupić, będzie miała inną grafikę. Poniżej możecie zobaczyć ich wizualizacje:

Na początku marca pojawiły się zaś informacje dotyczące europejskiego wydania. Za publikację Kill la Kill - IF na starym kontynencie odpowiedzialne będzie PQube Games. Wydawca ten ma na swoim koncie wydanie w Europie takich japońskich gier na Switcha jak Gal*Gun 2 czy Gun Gun Pixies.

To, co wiadomo na pewno to to, że również i w Europie gra będzie dostępna zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Niestety, na tę chwilę wydawca nie chce zdradzić, czy będzie dostępna wersja kolekcjonerska. Jednak patrząc na to, jak wydają inne gry, to moim zdaniem istnieje na to dość duża szansa. Pytanie tylko jaka będzie zawartość takiej edycji - czy będzie to kopia japońskiej kolekcjonerki, czy jednak będzie zawierała inne dodatki.

[AKTUALIZACJA] PQube potwierdziło, że wersja limitowana będzie również dostępna w Europie i będzie zawierać to samo, co japońska. Niestety, liczba limitki jest ograniczona do 1500 sztuk na cały Stary Kontynent. Poniżej możecie zobaczyć wizualizację takiej edycji dla PS4.

Dla tych wszystkich, którzy zamówią grę w przedsprzedaży, otrzymają breloczek do kluczy z postacią Mako Mankanshoku:

Wiadomo też, że europejska wersja Kill la Kill - IF będzie zawierała zarówno japońską ścieżkę dźwiękową z angielskimi napisami, jak i angielski dubbing. Ja, jako purysta i fan języka japońskiego, na pewno wybiorę opcję japońską 😉

I na koniec dwie najważniejsze informacje - data premiery i cena. Wersja na Nintendo Switch i PS4 zadebiutuje 26 lipca, natomiast wersja na Steam dzień wcześniej. Wersja standardowa została wyceniona na 59.99 USD/59.99 EUR/49.99 GBP, a limitowana na 99.99 USD/99.99 EUR. Latem zostanie wydany jeszcze darmowy DLC z dwiema nowymi postaciami - Mako Mankanshoku i Ultimate Double Naked DTR.

Na sam koniec zostawiłem najsmaczniejszy kąsek - najnowszy zwiastun prezentujący wszystkie postacie, omawiające tryby gry i prezentujący wersję limitowaną:

Źródło: materiały prasowe, Twitter, Gematsu


Spodobał Ci się ten tekst? Podaj go dalej, by trafił do większej ilości osób!

Blog Comments powered by Disqus.

Poprzedni wpis Następny wpis