Znamy szczegóły wydania "Kill la Kill - IF" na Nintendo Switch

Znamy szczegóły wydania "Kill la Kill - IF" na Nintendo Switch

nius

Znane już są szczegóły europejskiego wydania Kill la Kill - IF.

Kill la Kill to chyba jedyny "nowożytny" serial anime, jaki obejrzałem w ostatnich latach. Skusił mnie klimat, zakręcony humor i jawna parodia z tych wszystkich anime magical girls, które były popularne w latach 90-tych (np. Sailor Moon, w Polsce znane jako Czarodziejka z Księżyca).

Serial zadebiutował 6 lat temu, ale dopiero teraz powstaje growa adaptacja tego anime. Odpowiedzialne za to będzie ARC System Works, który stworzy bijatykę (co akurat wydaje się sensowne w przypadku tego tytułu 😉) pt. Kill la Kill - IF. Gra ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku na Nintendo Switch, PS4 i PC. Według twórców gra ma łączyć w sobie idealną równowagę pomiędzy prostotą w sterowaniu ze złożoną głębią. Ma to zapewnić graczom wyjątkowo satysfakcjonujące doświadczenie walki, które zadowoli zarówno wytrawnych weteranów bijatyk, jak i fanów anime.

Co już wiadomo w kwestii wydania na Switcha?

W lutym poznaliśmy szczegóły japońskiego wydania Kill la Kill - IF na Nintendo Switch. Tytuł ten dostępny będzie w trzech wersjach: cyfrowej, pudełkowej (obydwie po 6800 JPY czyli ok. 240 PLN) oraz limitowanej (10000 JPY czyli ok. 350 PLN). W skład tej ostatniej wejdzie artbook, soundtrack, breloczek z postacią Mako Croquette i specjalne ("limitowane") pudełko. Na razie brak wizualizacji tych dodatków, ale trzeba przyznać że zawartość edycji kolekcjonerskiej zapowiada się smakowicie.

Kilka dni temu pojawiły się zaś informacje dotyczące europejskiego wydania. Za publikację Kill la Kill - IF na starym kontynencie odpowiedzialne będzie PQube Games. Wydawca ten ma na swoim koncie wydanie w Europie takich japońskich gier na Switcha jak Gal*Gun 2 czy Gun Gun Pixies .

To, co wiadomo na pewno to to, że również i w Europie gra będzie dostępna zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Niestety, na tę chwilę wydawca nie chce zdradzić, czy będzie dostępna wersja kolekcjonerska. Jednak patrząc na to, jak wydają inne gry, to moim zdaniem istnieje na to dość duża szansa. Pytanie tylko jaka będzie zawartość takiej edycji - czy będzie to kopia japońskiej kolekcjonerki, czy jednak będzie zawierała inne dodatki.

Wiadomo też, że europejska wersja Kill la Kill - IF będzie zawierała zarówno japońską ścieżkę dźwiękową z angielskimi napisami, jak i angielski dubbing. Ja, jako purysta i fan języka japońskiego, na pewno wybiorę opcję japońską 😉

W chwili obecnej to wszystko co wiadomo. Pozostaje nam teraz czekać na dwie najważniejsze informacje - kiedy gra będzie miała swoją premierę oraz to, ile będą kosztować poszczególne wersje.

Źródło: materiały prasowe, TwitterBlog Comments powered by Disqus.

Poprzedni wpis Następny wpis