Jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop

Jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop

poradnik

Poradnik krok po kroku opisujący jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop przy użyciu japońskiego konta PayPal i karty Revolut.

Jak zapewne wiecie, Nintendo Switch nie posiada blokady regionalnej. Dzięki temu możemy spokojnie kupić grę w Japonii czy USA i możemy być pewni że uruchomimy ją na europejskiej konsoli. I to bez względu na to, czy będzie to tytuł wydany cyfrowo czy na kartridżu.

Szukasz doładowania do europejskiego Nintendo eShop?
Skorzystaj z oferty Muve.pl i kup doładowanie Nintendo eShop o wartości 70, 120 lub 250 PLN. Pamiętaj, kupując cyfrowy kod doładowania z mojego linka wspierasz rozwój geekretro.pl.

Osoby, które śledzą profil strony na Twitterze czy Facebooku wiedzą, że w japońskim eShopie do końca listopada jest promocja na Puyo Puyo eSports (zamiast 1999 jenów gra kosztuje 500, czyli niecałe 17 złotych). Jak tu nie skorzystać z takiej okazji? Postanowiłem więc zakupić ten tytuł. Jako, że mam wirtualną kartę Revoluta, to wydawało mi się, że nie będzie najmniejszego problemu z zakupem. Nie dość, że karta jest wielowalutowa, to jeszcze kursy wymiany są preferencyjne i nie ma dodatkowych opłat (np. za przewalutowanie).

Niestety, okazał się że Revolut nie jest honorowany w japońskim eShopie. Czyli co? Pozostało mi już tylko skorzystać z jednego z kilku sklepów, które oferują sprzedaż kodów z kart zdrapek? Niby dobre rozwiązanie - proste i szybkie, ale... drogie. W takim Play-Asia.com za kartę o wartości 1000 jenów trzeba zapłacić równowartość ponad 1500 JPY. Trochę słabo opłacalne...

Na szczęście jeden z członków fejsbukowej grupy Nintendo Poland, który obecnie przebywa w Japonii, podał mi pomocną dłoń i pomógł w zakupie gry. Ja jednak cały czas zastanawiałem się jak można ugryźć temat tak, by nie była potrzebna pomoc innych osób. Poguglałem, poczytałem różne strony i wątki na forach i grupach, ale nie mogłem znaleźć satysfakcjonującego mnie rozwiązania. Więc zacząłem kombinować na własną rękę. I kombinowałem tak długo, aż znalazłem działający sposób, rozwiązując po drodze kilka problemów, które w międzyczasie napotkałem.

Zanim przejdę do meritum, jeszcze mały disclaimer. Podany przeze mnie sposób zadziałał w moim przypadku. Nie daję jednak 100% gwarancji, że zadziała również i u Was. No i pamiętajcie - robicie wszystko na własną odpowiedzialność 😉

Co jest potrzebne?

Aby móc swobodnie kupować w japońskim eShopie potrzebujemy:

 • konto My Nintendo z ustawionym regionem japońskim,
 • japońskie konto PayPal,
 • konto Revolut z wirtualną kartą kredytową .

Do całej operacji potrzebujemy przede wszystkim osobnego konta My Nintendo z ustawionym japońskim regionem. Oczywiście można zmienić region na swoim głównym koncie, ale trzeba pamiętać że wszelkie bonusy (jak złote punkty) przepadają przy zmianie regionu. No i nie wiem jak się zachowa późniejsze połączenie z PayPalem. Dlatego rekomenduję posiadanie osobnego konta My Nintendo - na konsoli spokojnie możemy mieć podpięte kilka takich kont. Tworzenia nowego konta jest banalne, więc nie będę tego opisywał.

Drugim koniecznym warunkiem jest posiadanie japońskiego konta na PayPalu. Dlaczego? Ponieważ próba podpięcia w eShopie innego konta niż japońskie zakończy się niepowodzeniem. Na szczęście założenie samego konta nie jest skomplikowanym procesem - formularz tworzenia nowego konta można przełączyć na język angielski. Jednak podczas wypełniania go trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy - adresie (ale o tym później).

I tu można by praktycznie zakończyć cały proces, przesyłając pieniądze z polskiego konta PayPal na japońskie. Niestety, Japonia należy do grupy krajów, do których ustawiona jest najwyższa opłata transferowa w wysokości 20 PLN za każdy przelew. A w końcu nie chcemy przepłacać, prawda? Dlatego dobrze jest mieć kartę Revoluta (brak dodatkowych kosztów).

Dla ułatwienia całego procesu przygotowałem krótki ilustrowany przewodnik krok po kroku. Dzięki niemu nie powinniście mieć problemu z przejściem całego procesu. Aha, dobrze jest też korzystać z przeglądarki Chrome, dzięki której możemy włączyć tłumaczenie strony z języka japońskiego na polski czy angielski (ułatwi to nawigowanie).

Krok 1

Wchodzimy na japońską wersję PayPala i klikamy w biały button w prawym górnym rogu z napisem 新規登録.

Krok 2

Wybieramy pierwszą opcję パーソナルアカウント (konto prywatne).

Krok 3

Na dole strony przełączamy się na język angielski i uzupełniamy formularz. Ważne! Jako kraj należy wybrać Japonię.

Krok 4

Teraz należy podać dane adresowe. I tu istotna uwaga - należy podać adres przypisany do karty Revoluta wpasowując go do wymogów japońskich. Chwilę mi zajęło ustalenie jak prawidłowo uzupełnić te pola, by później nie było problemu z podpięciem karty. I tak:

 • w pole Building name wpisujemy słowo "Ulica",
 • w Street name nazwę ulicę,
 • w City - miasto,
 • w Prefecture wybieramy dowolną opcję,
 • w Postal code nasz lekko zmodyfikowany kod pocztowy (japoński kod pocztowy jest 7-cyfrowy, dlatego wystarczy dodać zera na początku lub końcu) i na końcu podajemy fikcyjny numer telefonu.

Krok 5

Podajemy dane naszej karty Revoluta w postaci numeru karty, daty ważności i kodu CVV. W tym momencie PayPal pobierze równowartości 1 USD z karty (które w ciągu kilku godzin zwrócą). Jeżeli operacja ta przebiegła pomyślnie to nasza karta została poprawnie połączona z kontem. Teraz tylko potwierdzamy nasz adres email (klikając na link w mailu) i weryfikujemy kartę Revoluta w panelu głównym PayPala. Jest to warunek konieczny, gdyż bez tego nie będzie można korzystać z płatności. Aby zweryfikować kartę należy podać 4-cyfrowy kod widniejący w tytule przelewu - tu ponownie PayPal pobiera drobną opłatę w wysokości około 2 USD, którą zwraca po kilku dniach.

Kiedy wszystko przejdzie pomyślnie musimy jeszcze odczekać około 24 godziny, by móc robić zakupy. Czemu tak długo to nie wiem, ale w moim przypadku dopiero po tym czasie mogłem swobodnie zakupić grę (wcześniej otrzymywałem komunikat o błędzie po stronie PayPala). W międzyczasie możemy przejść do ostatniego kroku - połączenia naszego japońskiego konta My Nintendo z PayPalem.

Krok 6

Wchodzimy na japońską stronę Nintendo i logujemy się do naszego japońskiego konta.

Krok 7

Po zalogowaniu się wchodzimy na stronę http://ec.nintendo.com/paypal/agreement i klikamy w duży czerwony przycisk. Zostaniemy przekierowani do okna logowania/potwierdzenia połączenia z kontem PayPal (jeżeli już jesteśmy na nim zalogowani), gdzie zatwierdzamy operację łączenia kont i czekamy kilka sekund na jej przeprocesowanie przez system. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to dostaniemy komunikat z zielonym check markiem, że operacja zakończyła się sukcesem.

I voilà - wszystko mamy już skonfigurowane i możemy kupować gry w japońskim eShopie.

Jak kupować gry przez stronę?

Na koniec jeszcze krótka instrukcja jak kupować gry na stronie japońskiego oddziału Nintendo.

Krok 1

Wchodzimy na stronę z grami na Switcha.

Krok 2

Pod banerami znajduje się lista gier wraz z wyszukiwarką (sekcja 発売・予約受付中のソフト). Po prawej stronie są trzy przyciski:

 • ピックアップ - wybór najciekawszych tytułów,
 • 任天堂のソフト - gry wydane przez Nintendo,
 • すべてのソフト - wszystkie tytuły.

Po wyborze ostatniej opcji ukaże się nam lista wszystkich dostępnych gier, którą możemy przefiltrować klikając w 発売日順. Pierwszy rząd to data wydania (新しい - od najnowszej, 新しい - od najstarszej), a druga to cena (高い - od najwyższej, 低い - od najtańszej)

Krok 3

Po wybraniu gry, którą chcemy kupić klikamy w przycisk 購入にすすむ, ponownie wpisujemy hasło do konta i dostajemy ekran z potwierdzeniem zakupu. Wybieramy ostatnią opcję z logiem PayPala i zatwierdzamy zakup.

Po poprawnym przeprowadzeniu płatności i pobraniu pieniędzy z konta Revolut/PayPal, powinniśmy zobaczyć taki ekran:

W tym momencie gra zostanie przypisana do naszego japońskiego konta i zostanie pobrana na konsolę. A my otrzymamy na naszą skrzynkę trzy maile z potwierdzeniem zakupu - dwa od japońskiego Nintendo i jedno od PayPala. Nie pozostaje w tym momencie już nic innego jak tylko uruchomić grę (możemy to spokojnie zrobić z naszego głównego konta) i cieszyć się nowym tytułem w naszej kolekcji.


Mam nadzieję, że całość została przedstawiona przeze mnie w prosty i klarowny sposób. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zostawcie proszę komentarz pod poradnikiem. A jeżeli uznacie ten tekst za przydatny, to będę wdzięczny za dzielenie się nim na Facebooku, Twitterze, Google+ i gdzie tam tylko chcecie 🙂 .

Szukasz doładowania Nintendo eShop?
Skorzystaj z oferty Muve.pl i kup doładowanie Nintendo eShop o wartości 70, 120 lub 250 PLN. Pamiętaj, kupując cyfrowy kod doładowania z mojego linka wspierasz rozwój geekretro.pl.

Przeczytaj także:
Wirtualne dziewczyny samotnych Japończyków

Tylko Japończycy mogli wymyślić symulator randek. I chyba tylko w Japonii ten typ gier mógł odnieść tak duży sukces.

Puyo Puyo - japońska wariacja nt. tetrisa

Krótka historia serii gier Puyo Puyo.
Blog Comments powered by Disqus.

Poprzedni wpis Następny wpis