"Dragon Quest" w wirtualnej rzeczywistości

"Dragon Quest" w wirtualnej rzeczywistości

japonia

W VR Zone w Shinjuku pojawiła się nowa atrakcja - czterech śmiałków może przeżyć przygodę w wirtualnym świecie znanym z gier "Dragon Quest".

Jak donosi SoraNews24.com, w centrum wirtualnej rozrywki VR Zone Shinjuku udostępniono nową grę - Dragon Quest VR. Przeznaczona jest dla czterech graczy, gdzie każda osoba wciela się w jedną z ról: wojownika, maga i kapłana. Cel jest prosty - pokonanie wszystkich potworów na poszczególnych etapach.

To co jest istotne to fakt, że nie siedzi się w wygodnych fotelach z okularami VR, ale porusza się po prostokątnej sali o powierzchni 240 m2. Każdy z uczestników zabawy ma na sobie gogle HTC Vive, słuchawki i mikrofon do komunikacji z pozostałymi graczami, a w rękach trzyma specjalne manipulatory imitujące broń, którą się posługują w grze. Dzięki temu wrażenie immersji jest o wiele większe. Yuji Horii, twórca serii Dragon Quest, tak powiedział o wersji VR w jednym z filmików zapowiadających nową atrakcję VR:

To naprawdę jak jakiś sen. Czułem się tak, jakbym faktycznie trzymał miecz i tarczę i poruszał się po świecie. To niesamowita zabawa.

Widać, że Japończycy potrafią w fantastyczny sposób wykorzystać technologię VR. Aż chce się pojechać do Tokio, by samemu doświadczyć tych wirtualnych przeżyć. Gdyby tylko bilety były tańsze...

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, to podziel się nim ze swoimi znajomymi:

Blog Comments powered by Disqus.

Poprzedni wpis Następny wpis