Cyberpunk 2077 - opinie graczy i recenzja najbardziej oczekiwanej gry 2020

Cyberpunk 2077 - opinie graczy i recenzja najbardziej oczekiwanej gry 2020
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański20.09.2023 | 6 min.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Produkcja studia CD Projekt Red, twórców kultowej serii Wiedźmin, wzbudzała ogromne emocje jeszcze na długo przed premierą. Po wielu latach oczekiwań i kilkukrotnym przekładaniu daty wydania, gra w końcu trafiła do rąk graczy 10 grudnia 2020 roku. Jednak zamiast entuzjazmu, premiera Cyberpunk 2077 wywołała sporo kontrowersji i mieszanych opinii. Dlaczego tak wyczekiwany tytuł spotkał się z bardzo różnym odbiorem? Jak gracze oceniają poszczególne aspekty gry i czy warto w nią zagrać mimo licznych niedociągnięć?

Jakie są opinie na temat gry Cyberpunk 2077?

Ogólny odbiór Cyberpunk 2077 jest mocno podzielony. Część graczy jest zachwycona unikalnym klimatem futurystycznego Night City i chwali grę za ciekawą fabułę, świetną muzykę i intrygujące postacie. Jednak większość opinii skupia się na licznych błędach, niedopracowanych mechanikach i fatalnej optymalizacji na konsolach starej generacji.

Najbardziej pozytywne komentarze podkreślają, że mimo problemów technicznych, Cyberpunk 2077 to wciągająca produkcja z ogromnym potencjałem. Gracze doceniają swobodę prowadzenia postaci, nieliniowość fabuły i stylowy, futurystyczny klimat Night City. Z drugiej strony, wiele głosów krytyki skupia się na fatalnej optymalizacji, zwłaszcza na PS4 i Xbox One. tutaj gra jest wręcz niegrywalna z uwagi na niską płynność i liczne bugi.

Co gracze myślą o fabule i scenariuszu Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 zachwyca przede wszystkim klimatem i fabułą. Gracze chwalą intrygującą historię, ciekawe zadania poboczne i niebanalną galerię barwnych postaci. Wirtualne Night City tętni życiem i każda dzielnica ma swój unikalny charakter. Istotną rolę odgrywa tu również ścieżka dźwiękowa, która idealnie buduje klimat i wciąga w mroczny świat przyszłości.

Jednak niektórzy zarzucają, że fabuła nie rozwija się w satysfakcjonujący sposób, a wiele wątków pobocznych kończy się nagle lub pozostaje niedopowiedziana. Relacje z postaciami są dość płytkie, a świat, mimo że żywy i immersyjny, nie oferuje takiej interaktywności, jak obiecywano.

Jaka jest ocena oprawy graficznej i optymalizacji Cyberpunk 2077?

Oprawa graficzna Cyberpunk 2077 prezentuje się świetnie, o ile grać na high-endowym PC lub nowej konsoli. Na PS5 i Xbox Series X gra wygląda obłędnie - 4K, ray tracing, gęsty tłum przechodniów. Jednak na PS4 i Xbox One mamy do czynienia z katastrofą - niska, chybotliwa płynność, opóźnione tekstury, liczne błędy.

CD Projekt Red ewidentnie nie uporał się z optymalizacją na starych konsolach, przez co gra na PS4/XOne jest wręcz niegrywalna. Mocno krytykowane jest też usuwanie niektórych elementów z trailera, np. systemu metra. Cyberpunk 2077 jest przykładem znakomitej oprawy, ale fatalnie zoptymalizowanej.

Jak oceniana jest rozgrywka i mechanika Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 - opinie graczy i recenzja najbardziej oczekiwanej gry 2020

Rozgrywka w Cyberpunk 2077 to miks RPG i shootera FPP. Gracze chwalą satysfakcjonujący gunplay i spory arsenał broni i gadżetów. Walka, prowadzenie pojazdów, hacking - wszystko to odczuwa się świetnie. Mnogość dialogów i konsekwencji wyborów również stoi na wysokim poziomie.

Jednak AI przeciwników i NPC pozostawia sporo do życzenia. Przechodnie i kierowcy wydają się żyć własnym życiem, ale to tylko iluzja. Całość momentami obnaża swoją niedopracowaną sztuczną inteligencję i szkielet RPG z otwartym światem.

Cyberpunk 2077 - rewolucyjna gra czy rozczarowanie? Podsumowanie opinii.

Biorąc pod uwagę ogromne oczekiwania, trudno nie odnieść wrażenia pewnego rozczarowania. Choć Cyberpunk 2077 ma niezaprzeczalny potencjał i wiele świetnych elementów, to jednak niedopracowanie wielu aspektów, fatalna optymalizacja i masa błędów sprawiają, że nie jest to produkt, który w pełni wykorzystuje drzemiący w nim potencjał.

Tytuł ten z pewnością jeszcze potrzebuje czasu i aktualizacji, by móc w pełni zachwycić. Obecnie mamy nierówną hybrydę znakomitych elementów i rozczarowujących niedociągnięć. Cyberpunk 2077 bez wątpienia to ambitna i interesująca gra z ogromnym potencjałem, jednak wymagająca jeszcze sporej pracy.

Dlaczego Cyberpunk 2077 był najbardziej oczekiwaną grą 2020 roku?

Na Cyberpunk 2077 czekano od momentu zapowiedzi w 2012 roku. CD Projekt Red - studio odpowiedzialne za kultowe gry z serii Wiedźmin - obiecywało futurystyczny świat pełen możliwości, w którym gracz poczuje się jak prawdziwy mieszkaniec Night City. Trailery pokazywały niesamowitą oprawę wizualną i rozbudowany system rozwoju postaci. Wszystko to sprawiło, że oczekiwania były ogromne.

Cyberpunk 2077 miał być rewolucją w gatunku gier RPG i strzelanek FPP. Gracze liczyli na prawdziwie next-genowe doświadczenie, godne gry na lata do przodu. Niestety premiera pokazała, że produkcja ta ma również sporo niedociągnięć.

Jakie błędy i niedociągnięcia zostały wytknięte Cyberpunk 2077?

Główne mankamenty Cyberpunk 2077 to:

 • Fatalna optymalizacja, zwłaszcza na PS4 i Xbox One
 • Masa błędów - zacinające się dialogi, niewłaściwe animacje, problemy z AI
 • Zbyt dużo treści wyciętych z finalnej wersji względem trailerów
 • Uproszczony system tworzenia postaci i niedopracowane elementy RPG
 • Sztuczność otwartego świata i kiepskie AI NPC

Wiele obiecanych funkcji nie znalazło się ostatecznie w grze. Graczom nie spodobało się też wyraźne przerobienie produkcji pod konsole nowej generacji, kosztem wersji na Xbox One i PS4.

Cyberpunk 2077 - czy warto kupić i grać mimo kontrowersji?

Mimo rozczarowania Cyberpunk 2077 to wciąż bardzo dobra i obiecująca gra. Posiada ogromny, niewykorzystany jeszcze potencjał. Jest to zdecydowanie tytuł wart zagrania dla:

 • Ciekawej, nieliniowej fabuły
 • Świetnego klimatu i muzyki
 • Rozbudowanego systemu rozwoju postaci
 • Satysfakcjonującej rozgrywki FPS

Jeśli macie PC lub next-genową konsolę, Cyberpunk 2077 zdecydowanie warto kupić. Produkcja ta ma ogromny potencjał i z czasem może stać się jedną z najlepszych gier RPG w historii. Pomimo kontrowersyjnej premiery, Night City wciąż warto odwiedzić.

Podsumowanie: Czy Cyberpunk 2077 to dobra gra?

Mimo licznych niedociągnięć, kontrowersji i rozczarowania, Cyberpunk 2077 nadal pozostaje bardzo ciekawym tytułem z ogromnym potencjałem. Night City ma niesamowity klimat, fabuła wciąga, a rozgrywka daje sporo satysfakcji. Jeśli CD Projekt Red będzie konsekwentnie poprawiał i rozwijał swój tytuł, produkcja ta może z czasem stać się jedną z najlepszych gier RPG w historii.

Mimo problematycznej premiery, warto dać Cyberpunk 2077 szansę - zwłaszcza grając na PC lub nowej konsoli. Ta ambitna produkcja ma jeszcze wiele do zaoferowania. A świat przyszłości stworzony przez CD Projekt Red już teraz wciąga jak mało która gra.

Najczęstsze pytania na temat Cyberpunk 2077

Czy Cyberpunk 2077 działa dobrze na PS4?

Niestety nie. Na konsoli PS4 gra ma ogromne problemy z optymalizacją i techniczną stroną. Lepszym wyborem będzie PlayStation 5 lub PC.

Ile GB wymaga Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 w wersji na PC zajmuje ok 70-80 GB. Warto mieć też dobry procesor i kartę graficzną, by gra działała płynnie.

Czy można grać w Cyberpunk 2077 z perspektywy trzeciej osoby?

Nie, gra działa tylko w perspektywie FPP. Nie ma możliwości zmiany kamery na widok zza pleców.

Jaka jest długość gry Cyberpunk 2077?

Ukończenie samej fabuły zajmuje około 20-30 godzin. Jednak z side questami i eksploracją świata można spędzić ponad 100 godzin.

Kiedy można spodziewać się DLC do Cyberpunk 2077?

Na razie nie podano żadnych konkretów. Priorytetem jest teraz poprawa gry i łatanie błędów. Możliwe, że pierwsze DLC pojawi się w 2021 lub 2022 roku.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Czy warto kupić Nintendo Switch?
 2. Premiera Disney Epic Mickey: Odświeżona wersja dla fanów Myszki Miki!
 3. Poradnik do Resident Evil 2 Remake - solucja, opis i wiele przydatnych wskazówek
 4. Pixel Heaven 2019 - Reset Reaktywacja
 5. RDR2 poradnik | Jak przejść Red Dead Redemption 2? Porady i wskazówki
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ignacy Szczepański
Ignacy Szczepański

Hej, jestem graczem z pasją! Moje palce tańczą po klawiaturze, a oczy wciąż śledzą ekran. Na blogu dzielę się swoją miłością do gier, opisując fascynujące historie, analizując mechanikę rozgrywki i testując najnowsze tytuły. Odkrywam wirtualne światy w niebanalny sposób, byście mogli czerpać radość z moich gamingowych doświadczeń. Dołączcie do mnie na tej emocjonującej podróży!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

RecenzjeRecenzja gry Kamiko

Kamiko to pixel-artowa gra platformowa utrzymana w klimacie retro. Przemierzaj tajemnicze świątynie, rozwiązuj zagadki i mierz się z hordami wrogów. Sprawdź tę niezwykłą produkcję łączącą nostalgię z nowoczesną mechaniką.