Ciri z Wiedźmina wygląda zaskakująco? SI nie pozostawia złudzeń

Ciri z Wiedźmina wygląda zaskakująco? SI nie pozostawia złudzeń
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak04.05.2024 | 3 min.

Jak wyglądałaby ikona polskiej fantastyki, czyli Ciri z Wiedźmina, gdyby była Polką? To pytanie z pewności nurtuje niejednego fana tej kultowej serii. Twórcy z kanału Uprising AI wykorzystując sztuczną inteligencję, postanowili sprawdzić, jak przedstawiałaby się Ciri, gdyby miała pochodzić z Polski. Efekty ich pracy mogą Was zaskoczyć lub... zupełnie nie dziwić.

Oryginalna wersja Ciri z Wiedźmina oczami SI

Bohaterowie sagi Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego są dla fanów niczym ikony popkultury. Jedną z najbardziej charakterystycznych i lubianych postaci jest bez wątpienia Ciri, dzielna i niezależna dziewczyna obdarzona niezwykłymi mocami. Jej wygląd od lat wzbudzał dyskusje wśród miłośników uniwersum.

Rozwój technologii, w tym sztucznej inteligencji (SI), dał zupełnie nowe możliwości interpretacji wizerunków znanych bohaterów. Twórcy z kanału Uprising AI postanowili zatem spojrzeć na Ciri z Wiedźmina przez pryzmat SI i stworzyć jej wygląd, gdyby była rodowitą Polką.

Efekt ich pracy jest zaskakujący, ale też w pewien sposób przewidywalny. Pojawiło się pytanie, czy sztuczna inteligencja potrafiła oddać charakter i ducha postaci znanej z książek i gier, czy też stworzyła jej zupełnie nową odsłonę?

Zaskakujące wizje sztucznej inteligencji na temat Ciri

Wykorzystanie SI do tworzenia grafik, a nawet całych światów, staje się coraz popularniejsze. Rozwój tej technologii pozwala na nieskrępowaną ekspresję twórczą i realizację nawet najbardziej szalonych pomysłów. Nie inaczej jest w przypadku Ciri z Wiedźmina, której wygląd w polskiej odsłonie wzbudził sporo emocji.

Niektórzy fani przyjęli wizję sztucznej inteligencji z aprobatą, inni zaś stanęli w opozycji. Trudno się temu dziwić, gdyż Ciri to dla wielu osób więcej niż tylko postać z książki czy gry – to głęboko zakorzeniona w wyobraźni czytelników ikona.

  • Jedni uważają, że wygląd Ciri stworzony przez SI jest trafiony i odpowiada duszy bohaterki.
  • Drudzy natomiast twierdzą, że zupełnie nie oddaje jej charakteru i jest zbyt odległy od oryginalnej wizji.

Niezależnie od opinii, ta inicjatywa pokazuje, jak sztuczna inteligencja może zmieniać znane nam wizerunki i wpływać na nasze postrzeganie kultowych postaci.

Czytaj więcej: Darmowe gry na PC w maju - te tytuły możesz odebrać za darmo z Epic Games Store i nie tylko

Ciri z Wiedźmina w oczach SI – przewidywalna czy rewelacyjna?

Zdjęcie Ciri z Wiedźmina wygląda zaskakująco? SI nie pozostawia złudzeń

Wygląd Ciri w polskiej odsłonie stworzony przez SI może być postrzegany jako przewidywalny lub zupełnie rewelacyjny. Wszystko zależy od indywidualnej perspektywy i oczekiwań względem tej postaci.

Dla jednych ta wizja jest dokładnie tym, czego można się było spodziewać, patrząc na osadzenie uniwersum Wiedźmina w realiach słowiańskich. Dla innych to całkowicie nowa, świeża i nieoczekiwana interpretacja.

  • Zwolennicy twierdzą, że SI trafiła w sedno, nadając Ciri prawdziwie słowiańskie rysy.
  • Krytycy uważają, że ta wersja jest zbyt odległa od oryginału i nie odzwierciedla ducha bohaterki.

Niezależnie od opinii, warto docenić kreatywne podejście twórców i gotowość do eksperymentowania. Sztuczna inteligencja otwiera nowe, nieznane dotąd ścieżki artystycznej ekspresji, a Ciri z Wiedźmina jest tego doskonałym przykładem.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
  2. Recenzja gry Suicide Squad: Kill the Justice League - czy warto zagrać?
  3. Najlepsze gry w 2017 roku | Zestawienie i ranking
  4. Pixel Heaven 2017 - relacja
  5. Horrorowe komedie i komiczne horrory - filmy pełne grozy i śmiechu
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak

Witajcie w magicznym świecie gier! Jestem zapalonym graczem, który uwielbia odkrywać nieznane światy i wcielać się w różnorodne postacie. Na blogu znajdziecie unikalne opowieści o moich przygodach, recenzje gier, których nie można przegapić, oraz porady dla początkujących graczy. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania tajemniczych krain i zdobywania wirtualnych osiągnięć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły