Awantura o wino wiedzmina i jego towarzyszy w Wiedźminie 3

Awantura o wino wiedzmina i jego towarzyszy w Wiedźminie 3
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak20.09.2023 | 5 min.

Jedna z najbardziej kultowych i pamiętnych scen w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon to niewątpliwie awantura o wino, w którą zaangażowani byli Geralt z Rivii i jego towarzysze. To wydarzenie pokazało nie tylko temperament bohaterów, ale także unaoczniło widzom ich relacje i sposób bycia. Jak dokładnie rozegrała się ta awantura i dlaczego na stałe zapisała się w historii gry?

Jak rozpoczęła się awantura o wino w Wiedźminie 3?

Do awantury o wino doszło w trakcie przyjęcia weselnego w wiosce Maribor. Geralt wraz ze swym przyjacielem Lambertem i pupilą Ciri biesiadowali tam po udanym polowaniu na potwora. Kiedy towarzysze zaczęli zamawiać kolejne porcje wina, okazało się, że organizatorzy wesela niechętnie dokładają alkoholu. Wiedźmini poczuli się urażeni tym traktowaniem i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Dlaczego wiedźmin i jego towarzysze wdają się w bójkę o wino?

Powodem eskalacji konfliktu była buta i arogancja nilfgaardzkiego żołnierza, który pilnował wina. Stwierdził on, że "psieły" (pokrewieństwo z wilkami było dla wiedźminów obraźliwe) nie zasługują na szlachetny trunek. Obrażony Geralt nie wytrzymał i uderzył go, a wkrótce doszło do regularnej bójki. Wiedźmini poczuli się dotknięci tym, że nie okazano im należytego szacunku pomimo ich zasług dla wioski. Honor nie pozwolił im odpuścić.

Gdzie dokładnie rozgrywa się scena awantury o wino w grze Wiedźmin 3?

Całe zdarzenie ma miejsce we wsi Maribor w Velen, jednym z regionów w fikcyjnym świecie gry. Jest to niewielka osada położona nad rzeką, w której akurat odbywało się huczne wesele miejscowej pary. Wiedźmini wpadli tam, by zaczerpnąć informacji o paskudnym bazyliszku i przy okazji zabawić się z ludźmi na weselu. Właśnie w trakcie zabawy doszło do awantury przy stole z winem.

Kto brał udział w awanturze o wino oprócz Geralta i jego drużyny?

Awantura o wino wiedzmina i jego towarzyszy w Wiedźminie 3

Po stronie wiedźminów w awanturze wzięli udział: Geralt z Rivii, Lambert (wiedźmin ze szkoły wilka) oraz Ciri - przybrana córka Geralta. Po drugiej stronie stanął arogancki nilfgaardzki żołnierz, który pilnował zapasów wina. Dodatkowo w otwartą bójkę wdało się kilku chłopów oraz weselnicy, którzy próbowali ich uspokoić. Jednak bez skutku.

Jakie były konsekwencje awantury o wino dla Geralta i jego towarzyszy?

Awantura zakończyła się dla bohaterów dość źle. Po burzliwej bójce, która zdemolowała karczmę i zniszczyła większość zapasów alkoholu, cała trójka została mocno poobijana. Dodatkowo zostali też surowo upomniani przez weselników i wyrzuceni z imprezy. Nie udało im się zdobyć więcej wina ani dowiedzieć o lokalnym bazyliszku. Bójka skończyła się dla nich poważnymi obrażeniami oraz utratą zaufania wieśniaków. Nie był to zdecydowanie ich najlepszy pomysł na rozwiązanie konfliktu.

W jaki sposób zakończyła się ostatecznie awantura o wino w Wiedźminie 3?

Pomimo że wiedźmini od początku mieli przewagę, walka była wyrównana. W końcu jednak Ciri użyła magii i obezwładniła napastników. Dzięki jej interwencji udało im się wycofać z twarzą. Jednak cała trójka była mocno poobijana i ledwo trzymała się na nogach. Opuścili więc wieś, nie doczekawszy się szacunku ani szlachetnego wina, o które tak zawzięcie walczyli.

Dlaczego awantura o wino jest jedną z najbardziej pamiętnych scen w grze Wiedźmin 3?

To wydarzenie pokazało niezwykle plastycznie charaktery bohaterów. Widzowie mogli zobaczyć ich humor i sposób bycia w mniej heroicznych okolicznościach. Ponadto świetnie zobrazowało braterską więź łączącą wiedźminów i gotowość Ciri do obrony przybranego ojca. Ta scena unaoczniła również, że nawet najwięksi herosi mają wady i potrafią wpakować się w kłopoty przez własną butę. Dlatego zapadła graczom głęboko w pamięć.

Co symbolizuje awantura o wino w kontekście fabuły i postaci Wiedźmina 3?

Przede wszystkim pokazuje ona, że wiedźmini wcale nie są pozbawieni emocji i potrafią się obrazić, gdy ktoś ich urazi. Są też skłonni do agresji, gdy ktoś zakwestionuje ich status. Ponadto unaocznia, że mimo swej potęgi i reputacji nadal spotykają się z pogardą i brakiem szacunku ze strony zwykłych ludzi. Tęsknią za uznaniem i godnym traktowaniem. Dlatego awantura o błahostkę jak wino nabiera głębszego znaczenia. Ukazuje wrażliwość i człowieczeństwo wiedźminów.

Podsumowanie awantury o wino w Wiedźminie 3

Awantura o wino w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na zawsze wpisała się do historii tej kultowej produkcji. To wydarzenie unaoczniło graczom charaktery głównych bohaterów, pokazując ich od mniej heroicznej, a bardziej ludzkiej strony. Sam fakt walki o alkohol ukazał także tęsknotę wiedźminów za szacunkiem oraz ich wrażliwość na pogardliwe traktowanie. Dlatego scena ta, choć z pozoru błaha i komiczna, niesie ze sobą głębsze przesłanie na temat rasizmu, uprzedzeń oraz pragnienia akceptacji. To jeden z powodów, dla których na stałe zapisała się w pamięci fanów serii.

Najczęściej zadawane pytania

Początkowo się zdenerwował i obraził, a gdy nilfgaardzki żołnierz go znieważył, nie wytrzymał i go uderzył.

Nie wiadomo, była to anonimowa postać - strażnik składu z winem.

Znaczne, większość zapasów alkoholu uległa zniszczeniu podczas burzliwej bójki.

Dość poważne, wszyscy byli poobijani i ledwo trzymali się na nogach po walce.

Nie, była luźnym, humorystycznym epizodem, który nie wpłynął na dalsze wydarzenia.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Czy warto kupić Nintendo Switch?
  2. Premiera Disney Epic Mickey: Odświeżona wersja dla fanów Myszki Miki!
  3. Poradnik do Resident Evil 2 Remake - solucja, opis i wiele przydatnych wskazówek
  4. Pixel Heaven 2019 - Reset Reaktywacja
  5. Avengers bohaterowie - poznaj filmowych superbohaterów Marvela i ich moce
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak

Witajcie w magicznym świecie gier! Jestem zapalonym graczem, który uwielbia odkrywać nieznane światy i wcielać się w różnorodne postacie. Na blogu znajdziecie unikalne opowieści o moich przygodach, recenzje gier, których nie można przegapić, oraz porady dla początkujących graczy. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania tajemniczych krain i zdobywania wirtualnych osiągnięć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły