Assassin's Creed Valhalla poradnik - wszystko co musisz wiedzieć o grze Ubisoft

Assassin's Creed Valhalla poradnik - wszystko co musisz wiedzieć o grze Ubisoft
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak20.09.2023 | 5 min.

Assassin's Creed Valhalla to najnowsza odsłona popularnej serii gier akcji od Ubisoftu. Tym razem trafiamy do świata wikingów, wcielając się w wojownika Eivora. Przed nami wiele godzin zapierającej dech w piersiach rozgrywki, ale żeby jak najlepiej wykorzystać potencjał gry, warto zapoznać się z kilkoma poradami.

Jak działa system walki w AC Valhalla?

Walka w Valhalli opiera się na wykorzystaniu dwóch broni - topora i tarczy. Możemy atakować przeciwników ciosami topora, blokować ich ataki tarczą lub popychać ich, aby zachwiać równowagą. Ważne jest też unikanie - możemy się schylać, odskakiwać lub nurkować w bok, aby ominąć ciosy wrogów. Warto też używać kontrataków, aktywowanych we właściwym momencie. Pamiętajmy też o umiejętnościach specjalnych i mocach, które pozwolą nam zadać większe obrażenia lub wesprzeć sojuszników.

Jak rozwijać postać Eivora w Valhalli i zdobywać nowe umiejętności?

Podczas gry zdobywamy punkty doświadczenia i poziomy, dzięki czemu odblokowujemy nowe umiejętności dla Eivora. Możemy rozwijać drzewka umiejętności w trzech kategoriach: zwiadowca, wojownik i łowca. Każda gałąź daje dostęp do przydatnych bonusów, np. większych obrażeń, lepszego skradania się czy szybszej regeneracji. Warto zwracać uwagę na to, jaki styl gry preferujemy i rozwijać odpowiednie umiejętności. Oprócz tego możemy znaleźć księgi umiejętności, które natychmiastowo odblokują nowe zdolności.

Gdzie znaleźć najlepsze bronie i pancerze w grze AC Valhalla?

Najlepszy ekwipunek znajdziemy przede wszystkim w skrzyniach ze skarbem rozsianych po całej mapie. Część skrzyń dostępna jest od razu, inne wymagają np. zebrania klucza w pobliskim forcie. Także nagrody z zadań fabularnych i aktywności pobocznych dają wyjątkowe bronie i zbroje. Możemy też ulepszać posiadany ekwipunek u kowala, zwiększając jego statystyki. Pancerze dzielą się na lekkie, średnie i ciężkie - te ostatnie dają największą ochronę kosztem szybkości.

Jak poradzić sobie z trudnymi bossami w Valhalli?

Assassin's Creed Valhalla poradnik - wszystko co musisz wiedzieć o grze Ubisoft

Kluczem do pokonania bossów jest cierpliwość i obserwacja ich ruchów. Na początku walki warto się jedynie bronić i uczyć ataków przeciwnika. Gdy już poznamy wzorce ataku bossa, możemy zacząć powoli zadawać obrażenia w bezpiecznych momentach, np. tuż po uniku lub bloku silnego ciosu. Pomocny będzie też odpowiedni ekwipunek - mikstury lecznicze, bronie ignorujące pancerz oraz umiejętności wzmacniające obrażenia. Walki z bossami często wymagają kilku prób.

Jak zdobyć najlepsze konie i ulepszać swoją osadę?

W grze dostępnych jest kilkadziesiąt ras koni o różnych umiejętnościach. Te najszybsze i najsilniejsze możemy zdobyć np. ujarzmiając dzikie mustangi lub kradnąc rumaki antagonistów. Konie można też kupować u handlarzy. Gdy już mamy dobrego wierzchowca, warto go ulepszać, co zwiększy szybkość i wytrzymałość. Oprócz tego powinniśmy regularnie rozbudowywać swoją osadę, co odblokuje nowe możliwości i bonusy.

Gdzie znajdują się ukryte skarby i sekretne obszary w AC Valhalla?

Oprócz głównej fabuły, w Valhalli znajdziemy mnóstwo ukrytych skarbów, dodatkowych zadań i tajemniczych lokacji. Część z nich widoczna jest na mapie jako złote ikony symbolizujące np. skrzynie ze skarbem. Inne trzeba samodzielnie odkryć - warto bacznie obserwować otoczenie i poszukiwać podejrzanych elementów środowiska. Czasami tylko wbiegnięcie w odpowiedni zaułek lub zanurkowanie w jeziorze prowadzi do ukrytych jaskiń ze skarbami i wyzwaniami.

Jak postępować w fabularnych zadaniach pobocznych aby odblokować dodatkowe nagrody?

Poza główną fabułą, w AC Valhalla znajdziemy dziesiątki zadań pobocznych związanych z poszczególnymi postaciami. Wykonując je możemy nie tylko pogłębić wątki fabularne, ale też zdobyć cenne nagrody. Przed podjęciem zadania, warto porozmawiać z jego zleceniodawcą - często zdradzi nam dodatkowe informacje, dzięki którym łatwiej będzie je ukończyć. Podczas wykonywania zadania, szukajmy alternatywnych rozwiązań oprócz oczywistych. Pozwoli to na zdobycie bonusowych nagród i lepszych zakończeń poszczególnych wątków.

Jak maksymalizować zyski z grabieży i handlu w grze AC Valhalla?

Grabieże i handel są świetnym sposobem na zdobycie złota i materiałów potrzebnych do ulepszania ekwipunku. Żeby zmaksymalizować zyski, warto najpierw zwiększyć pojemność naszego ekwipunku - da to możliwość przenoszenia większej liczby łupów. Przed wyprawami grabieżniczymi, sprzedajmy niepotrzebne przedmioty, aby mieć miejsce na nowe łupy. Podczas grabieży skupmy się na celach o dużej wartości, ignorując mniej wartościowe obiekty. Zwracajmy też uwagę na sygnety ze wzmocnieniami - dodadzą one premię do wartości łupów.

Podsumowanie

Assassin's Creed Valhalla to ogromna produkcja, która na długie godziny zapewni nam świetną rozrywkę w klimatach mrocznej mitologii nordyckiej. Aby w pełni wykorzystać potencjał gry, warto zapoznać się z kilkoma kluczowymi poradami - od rozwoju postaci i zdobywania lepszego wyposażenia, po pokonywanie trudnych przeciwników i odkrywanie sekretów fabuły. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże każdemu początkującemu wikingowi odnieść sukcesy w wirtualnej wersji Anglii IX wieku.

Najczęstsze pytania

Najlepiej wykonywać główne zadania fabularne i aktywności poboczne oznaczone na mapie. One dają najwięcej punktów XP. Warto też polować na rzadkie gatunki zwierząt i odkrywać nowe lokacje.

U handelczyzn w dużych osadach. Tam można znaleźć unikatowe bronie i zbroje, których nie zdobędziemy w inny sposób. Oczywiście trzeba mieć odpowiednio dużo złota.

Grabieże, grabieże i jeszcze raz grabieże! Atakowanie klasztorów i twierdz przeciwników oraz plądrowanie ich skarbców to najlepszy sposób na szybkie wzbogacenie się.

Zbroja Thorsa, Hydra, Mentora i Meduzy. Zdobywa się je wykonując specjalne zadania zlecone przez kowala. Trzeba jednak najpierw mocno rozbudować osadę.

Używać mikstur leczniczych, atakować z zaskoczenia w sprzyjających okolicznościach oraz maksymalnie wykorzystywać słabości przeciwnika. Walki z bossami wymagają cierpliwości i wprawy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak kupować gry na japońskim Nintendo eShop
  2. Serwis tymczasowo niedostępny: Co to oznacza i jak sobie z tym poradzić
  3. Najlepsze gry w 2017 roku | Zestawienie i ranking
  4. Pixel Heaven 2017 - relacja
  5. Avengers bohaterowie - poznaj filmowych superbohaterów Marvela i ich moce
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ola Pietrzak
Ola Pietrzak

Witajcie w magicznym świecie gier! Jestem zapalonym graczem, który uwielbia odkrywać nieznane światy i wcielać się w różnorodne postacie. Na blogu znajdziecie unikalne opowieści o moich przygodach, recenzje gier, których nie można przegapić, oraz porady dla początkujących graczy. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania tajemniczych krain i zdobywania wirtualnych osiągnięć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły