40 lat serii "Urusei Yatsura"

Kolejna klasyczna mangowa seria obchodzi swoją okrągłą rocznicę.

19-07-18 11:36

Tym razem jest to Urusei Yatsura autorstwa Rumiko Takahashi. Pierwszy rozdział przygód kosmicznej księżniczki Lum i zbereźnego Japończyka o imieniu Ataru, został wydany we wrześniu 1978 roku. Cała seria publikowana była nieprzerwanie przez 9 lat i zamknęła się w 374 rozdziałach, co przekłada się na 34 tomy mangi.

Z okazji czterdziestej rocznicy startu serii, w Niigata - rodzinnym mieście autorki mangi, zostanie otwarty Urusei Yatsura Pop-up Store. Będzie można w nim kupić wyjątkowe gadżety związane z mangą. Co powiecie na poduszkę z podobizną Lum i całej ferajny? Albo plastikowe karty przedstawiające okładki poszczególnych tomów mangi czy chusteczki z nadrukowanymi panelami wprost z komiksu? Warto wspomnieć, że wszystkie produkty sprzedawane w tym Pop-up Store będą dostępne tylko tam i nie trafią do normalnej sprzedaży.

Jakby tego było mało, przygotowana zostanie też specjalna mobilna aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, dzięki której będzie można sobie zrobić selfie z samą Lum.

Patrząc na te wszystkie atrakcje, jakie powstają z okazji różnych rocznic wytworów japońskiej popkultury (specjalne sklepy, kawiarnie czy restauracje) człowiek żałuje, że Japonia jest na drugim końcu świata...

Żródło: SoraNews24

Tagi: japonia manga anime nius

Przeczytaj również:
Blog Comments powered by Disqus.